Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
ARKADA ART - aranżacja wnętrz Gdańsk
ARKADA ART - aranżacja wnętrz Gdańsk
W sztuce projektowania wnętrz bardzo ważnym czynnikiem jest spójność wszystkich elementów - oświetlenia, kolorystyki, materiałów wykorzystanych w meblach i detalach wyposażenia wnętrz oraz funkcjonalnego rozwiązania kreowanej przestrzeni. Przy dzisiejszej olbrzymiej ofercie handlowej, zmieniającej się modzie i technologii, indywidualna aranżacja wnętrz może sprawiać duże trudności.
Kolor i światło odgrywają ogromną role w tworzeniu przestrzeni, wpływając jednocześnie na naszą psychikę. Przy ich pomocy możemy korygować, czy wręcz modelować optycznie wnętrze.
Oświetlenie jest ściśle związane z przeznaczeniem wnętrza, dopasowane do wykonywanych w nim czynności, a także naszego zmieniającego się nastroju. Decyduje ono o wizualnym odbiorze wnętrza, podkreśla panujący w nim klimat, wpływa na jego funkcjonalne i użytkowe walory. Światło zarysowuje kontury przedmiotów, nadaje im kształt, sprawia, że wyglądają plastycznie i żywo.
Kolory dobieramy zgodnie z upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Ważne są też psychologiczne i optyczne właściwości barw. Dzięki kolorom to samo pomieszczenie może sprawiać wrażenie zimnego lub przytulnego, pobudzać lub uspokajać. Barwy sprawiają, że wnętrze wydaje się większe lub mniejsze, wyższe lub niższe.
Na odbiór wnętrza i jego estetykę mają również wpływ użyte zestawienia kolorystyczne i kompozycje architektoniczne. Istotne są również materiały, które z nimi zestawiamy, to one w znacznym stopniu decydują o niepowtarzalnym klimacie aranżowanej przestrzeni, czy jej stylu. Dlatego tak ważną rolę odgrywa architekt wnętrz. Odpowiedni dobór kolorystyki i oświetlenia, mebli, tkanin, detali i elementów wyposażenia wnętrz sprawią, że nasz dom czy mieszkanie będzie spełnieniem naszych marzeń.

Pracownia architektoniczna "Arkada Art" została założona w roku 1996. Właścicielką jest Elżbieta Pietrzyk absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów oraz obiektów użyteczności publicznej. Opracowujemy kompleksowe projekty aranżacji wnętrz, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiazań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.
Pracujemy w oparciu o nowoczesne i ciągle aktualizowane programy architektoniczne. Projekty prezentowane są w postaci szczegółowych wizualizacji.
Udzielamy porad architektonicznych i pomocy w doborze materiałów, elementów wyposażenia wnętrz oraz dekoracji.
Współpracujemy z największymi w Trójmieście salonami meblowymi i wyposażenia łazienek, studiami mebli kuchennych, sklepami oferującymi wykładziny i panele podłogowe, farby dekoracyjne, oświetlenie.
Pracownia brała udział w konkursie "Apartament moich marzeń" ogłoszonym przez firmę developerską Hirny BD i miesięcznik "Dom i Wnętrze", a jej projekt znalazł się wśród pięciu nagrodzonych prac. Wyróżniony projekt na stronie Dom & Wnętrze
Studio "Arkada Art" jest partnerem Akademii Dobrze Mieszkaj
Strona internetowa:www.arkada.kki.pl
Wizytówka:www.arkada-art.architekciwpolsce.pl
Adres e-mail:arkada@arkada.kki.pl
Telefon:+ 48 58 340 80 60,
Ulica:ul. Nowiec 46
Kod i miasto:80-293 Gdańsk
Województwo:Pomorskie
Dodatkowe zdjęcia