Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Street Art 3D w Toruniu
(2011-03-02)
Od soboty 5 do niedzieli 27 marca 2011 r.  w Centrum Handlowym Kometa przy ul. Grudziądzkiej 162 podziwiać będziemy m.in.: samochód wyjeżdżający spod ziemi, hipopotama oraz rekina wyłaniającego się z fal.

Wystawa Street Art 3D zaprezentuje  6 trójwymiarowych prac, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Towarzyszyć jej będzie konkurs fotograficzny „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”. Aby wziąć w nim udział wystarczy zrobić zdjęcie z trójwymiarowym obrazem i zamieścić je na www.facebook.com/streetart3d

Autorem obrazów prezentowanych na wystawie Street Art 3D w CH Kometa jest niemiecki artysta Manfred Stader. Już od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się on w malarstwie 3D. Wykorzystuje zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne, aby osiągnąć fantastyczny efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy aby podziwiać efekt 3D. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy zostaną zaprezentowane w Toruniu.

Street Art 3D_Wodospad.jpg

Aby zobaczyć zadziwiający efekt trójwymiarowości najlepiej spojrzeć na obrazy przez obiektyw aparatu fotograficznego, kamery lub po prostu przez obiektyw w telefonie komórkowym . Gdy mamy już zrobioną pamiątkową fotografię możemy także wziąć udział w konkursie „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D” przeznaczonym dla pełnoletnich mieszkańców Torunia. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia z wybranym obrazem prezentowanym na wystawie Street Art 3D i zamieszczeniu go na fanpage’u wystawy na facebooku: facebook.com/streetart3d. Aby zdjęcie było bardziej efektowne i miało większą szansę na wygraną można wykorzystać przygotowane przez siebie przebrania lub rekwizyty. Zdjęcia można zrobić wyłącznie w trakcie trwania wystawy, a więc od 5 do 27 marca 2011 r., natomiast na zamieszczenie ich na facebooku mamy czas do 29 marca 2011 r. Nagrodzone zostaną te fotografie, które otrzymają najwięcej głosów „lubię to”. Nagroda główna  to przedpłacona karta podarunkowa o wartości 500 zł na zakupy w sklepach CH Kometa. Dodatkowo ufundowano pięć kart przedpłaconych o wartości 100 zł każda. Wystawa Street Art 3D adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. Toruń jest siódmym miastem w Polsce, w którym gości Street Art 3D. Do tej pory trójwymiarowe obrazy podziwiali mieszkańcy Zabrza, Bydgoszczy, Janek k. Warszawy, Katowic, Szczecina i Wrocławia.

HARMONOGRAM WYSTAWY I KONKURSU „ZAKRĘCONE ZDJĘCIE Z OBRAZEM 3D”:
-   5 marca 2011 r. – rozpoczęcie konkursu
-    27 marca 2011 r. – zakończenie wystawy, ostatni dzień robienia zdjęć z obrazami 3D
-    29 marca 2011 r. – ostatni dzień zamieszczania zdjęć na facebook.com/streetart3d
-    do 31 marca 2011 r. – głosowanie na zdjęcia uczestniczące w konkursie
-    do 2 kwietnia 2011 r. – informacja o zwycięzcach
-    do 17 kwietnia 2011 r. – odbiór nagród w CH Kometa

Centrum Handlowe Kometa
ul. Grudziądzka 162
87-100 Toruń

Więcej informacji na temat wystawy oraz konkursu można znaleźć na stronie www.sztukauliczna3d.pl Regulamin konkursu dostępny będzie na www.chkometa.pl oraz  w Centrum Handlowym Kometa przy punkcie z ekspozycją „Wodospadu”. Zdjęcia konkursowe można oglądać na www.facebook.com/streetart3d