Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Konferencja z widokiem na morze
(2012-07-04)
schindler.jpg
 
Konferencja z widokiem na morze

Biznesowe konferencje i szkolenia wyjazdowe coraz częściej organizowane są w znanych kurortach lub uzdrowiskach. Pracodawcy wiedzą, że zmiana otoczenia i krótki wyjazd sprzyjają wspólnej, wytężonej pracy oraz integracji zespołu. Od lat popularnym kierunkiem wyjazdów szkoleniowych jest Sopot, dlatego w mieście wciąż powstają nowe hotele i centra konferencyjne.


Organizacja konferencji w tak atrakcyjnym kurorcie zwiększa prestiż nie tylko samego spotkania, ale także organizatora. W Sopocie brakowało jednak dobrze zlokalizowanego, luksusowego obiektu, który zaspakajałby wymagania zamożniejszych turystów oraz klientów biznesowych. Lukę wypełnił, otwarty niedawno, elegancki kompleks Mera Hotel & Spa. Największy na Pomorzu hotel zaprojektowała warszawska pracownia Czesława Bieleckiego – DiM'84, natomiast za wnętrza odpowiadają trójmiejscy architekci z firmy Loft.

Minimalistyczny obiekt usytuowany przy ulicy Bitwy pod Płowcami to połączenie naturalnego, skandynawskiego stylu z rodzimą prostotą. Do budowy hotelu wykorzystano najwyższej jakości materiały - głównie drewno, kamień i szkło, dzięki którym uzyskano wrażenie lekkości przeszklonych wnętrz. W hotelu pieczołowicie dobrano też każdy element wykończenia – od nowoczesnych, szwajcarskich wind marki Schindler po deski elewacyjne wykonane z niezwykle wytrzymałego modrzewia syberyjskiego.

Dla gości Mery, na powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych, przygotowano 145 pokoi, w tym luksusowe apartamenty oraz ponad 80 miejsc parkingowych (także podziemnych). Z myślą o nich zaplanowano również aranżację otoczenia hotelu. „Płynący” ogród ma swoją własną piaszczystą wydmę oraz naturalną, nadmorską roślinność. Na terenie kompleksu znajduje się także kamienny potok oraz liczne oczka wodne.

Mera Hotel & Spa ma w swojej ofercie 3 sale konferencyjne o zróżnicowanym metrażu – Białą, Złotą i Srebrną Perłę. Dzięki temu w obiekcie można zorganizować zarówno kameralne szkolenia, jak i szerokie spotkania nawet dla 250 osób. Na życzenie klienta wszystkie trzy pomieszczenia mogą być dowolnie łączone. Sale są standardowo wyposażone w nowoczesny i niezbędny sprzęt elektroniczny, między innymi projektor multimedialny, mikrofon z nagłośnieniem, flipcharty oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Wysoki poziom obsługi klienta biznesowego zapewni gościom osobisty asystent, który z ramienia hotelu będzie opiekował się grupą podczas pobytu.

Kompleks Mera Hotel & Spa to idealne miejsce nie tylko na organizację szkoleń i konferencji. Dzięki położeniu hotelu - tuż przy plaży, uczestnicy szkoleń mogą w przerwach wybrać się nad morze albo skorzystać z jednego z czterech basenów znajdujących się w Merze. Ośrodek może się poszczycić jedynym w Trójmieście odkrytym basenem z widokiem na Zatokę Gdańską. W hotelu mieści się również, największe w okolicy, studio Spa&Wellness. Goście mogą więc skorzystać z bogatej oferty masaży, zabiegów kosmetycznych oraz relaksacyjnych, a następnie wypocząć w jacuzzi lub saunie.

Dzięki znakomitej lokalizacji oraz rozbudowanej ofercie, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, kompleks Mera Hotel & Spa tworzy wyjątkowo ciepłą i kameralną atmosferę. Klimat nadmorskiego kurortu sprzyja wyciszeniu, a luksusowe wykończenie hotelu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl   
tel. +48 513-154-684