Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
City Center w centrum Rzeszowa
(2012-07-10)
schindler.jpg

City Center w centrum Rzeszowa

W stolicy Podkarpacia powstaje jedyna w swoim rodzaju, najbardziej pożądana inwestycja w regionie. Galeria handlowa City Center może poszczycić się prestiżową lokalizacją w samym sercu Rzeszowa, u zbiegu alei Piłsudskiego i Cieplińskiego, na miejscu legendarnego hotelu „Rzeszów”. Na powierzchni 135 tys. mkw. zaplanowano ponad 200 lokali handlowych, obiektów usługowych oraz butików wiodących, międzynarodowych marek. Otwarcie galerii zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku.

Galeria City Center usytuowana jest przy skrzyżowaniu wylotowych ulic w kierunku Krakowa, Lublina oraz Warszawy, a także w pobliżu planowanej autostrady A4. Atrakcyjna lokalizacja inwestycji gwarantuje szybki i bezpośredni dojazd, nawet w godzinach szczytu. Nowe centrum handlowe powstaje jednocześnie tuż przy  Dworcu PKP Rzeszów Główny i zaledwie 15 minut drogi od Portu Lotniczego w Jasionce. Zlokalizowanie City Center w pobliżu tętniącego życiem rynku oraz najważniejszych punktów administracyjnych miasta sprawia, że galeria stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych punktów na handlowo-biznesowej mapie Rzeszowa.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w listopadzie 2010 roku. Wnętrza  City Center zaprojektowała firma Bose, posiadająca międzynarodową pozycję i doświadczenie w zakresie projektowania zespołów biurowych. Stylowa aranżacja obiektu spełnia wymogi nowoczesnego i wielkomiejskiego handlu. W trosce o najdrobniejsze szczegóły inwestycji w City Center zamontowanych zostanie 26 biegów schodów ruchomych oraz 17 nowoczesnych i energooszczędnych wind szwajcarskiej marki Schindler.

Na powierzchni 135.000 mkw. powstanie ponad 200 lokali handlowo-usługowych, między innymi sklepy takich marek, jak: ZARA, H&M, C&A, Reserved, KappAhl,  Massimo Dutti, Home & You oraz Empik. W kompleksie handlowo-biznesowo-rozrywkowym nie zabraknie również miejsca na kino. W skład Multipleksu Helios wejdzie sześć sal kinowych, wyposażonych w najnowsze ekrany i projektory cyfrowe, umożliwiające wyświetlanie filmów w technologii 3D. Jednocześnie kino będzie mogło pomieścić ponad 1.250 osób.
W ramach inwestycji powstanie, największy w Rzeszowie, wielopoziomowy parking dla 1.200 samochodów. Zastosowano w nim innowacyjny, wyraźnie zwiększający płynność ruchu, system parkingowy. Umożliwi on kierowcom zarówno szybsze znalezienie wolnego miejsca, jak i bezproblemowy wyjazd z parkingu po zakupach.

Bardziej wymagającym gościom City Center zaoferuje profesjonalne centrum konferencyjno-biznesowe, które – dzięki efektywnej aranżacji przestrzeni –  może jednorazowo pomieścić nawet 700 osób. Ze względu na wygodne położenie w śródmieściu, sale konferencyjne znakomicie nadają się do organizacji warsztatów, szkoleń, targów oraz integracyjnych spotkań firmowych. Centrum będzie również dysponowało specjalnymi pokojami typu executive, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających ludzi biznesu.

Z myślą o klientach biznesowych oraz turystach w City Center powstanie również całkiem nowy Hotel Rzeszów. Komfortowe warunki do wypoczynku zagwarantuje nowoczesna, lekka architektura oraz luksusowo wyposażone pokoje, przygotowane w najwyższym standardzie. Goście hotelu będą mogli korzystać ze studia fitness, ścianki wspinaczkowej oraz klatki do gry w squasha, a na posiłek wybrać się do hotelowej restauracji z widokiem na panoramę miasta.

To kolejna już inwestycja w Rzeszowie, która sprawia, że stolica Podkarpacia staje się jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce.

***
Schindler Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu szwajcarskiego Schindler, z którego urządzeń dziennie korzysta przeszło miliard ludzi na całym świecie. Na polskim rynku Spółka obecna jest od 1914 roku. Jest liderem w produkcji wind, schodów i chodników ruchomych. Produkty Schindlera wykorzystywane są w kluczowych projektach infrastrukturalnych, biurowcach oraz osiedlach mieszkaniowych na terenie całego kraju. Urządzenia marki Schindler charakteryzują się niezawodnością, trwałością oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.


Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl         
 
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl