Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Biurko Leo – król wśród mebli biurowych
(2013-02-14)
gacca.jpg


Biurko Leo – król wśród mebli biurowych

Meble biurowe najczęściej kojarzą się ze stonowanym i poważnym designem. Mają być przede wszystkim praktyczne i zbytnio nie rzucać się w oczy. Biurko Leo jest zupełnie inne. Wyjątkowość mebla już została doceniona na prestiżowych konkursach.


Marka Gacca to producent najwyższej jakości mebli. Produkty Gaccy charakteryzuje oryginalny i nowatorski design. Firma koncentruje się na minimalistycznie zaplanowanych i surowych meblach, które idealnie nadają się do każdego nowoczesnego wnętrza.

Projektanci mebli Gacca od dawna nosili się z zamiarem stworzenia oryginalnego, biurowego mebla. - Dotychczas koncentrowaliśmy się przede wszystkim na meblach do sypialni czy salonu, komodach, łóżkach i regałach – tłumaczy projektant Gaccy, Rafał Grudziąż.

Pierwsze biurko Gaccy nasi nazwę Leo i jak na prawdziwego lwa przystało, przebojem wdarło się do grona najlepiej ocenianych produktów polskiego designu minionego roku. Zdobyło Diament Meblarstwa 2013 w kategorii Meble Inne, tytuł Dobry Design 2013 w kategorii Przestrzeń Pracy oraz wyróżnienie w plebiscycie Meble Plus 2013.  - Debiut Leo okazał się wielkim sukcesem – cieszy się architektka Anna Paszkowska, projektantka marki.

Czym biurko ujęło znawców designu? Przede wszystkim dynamicznym i asymetrycznym kształtem. Leo posiada bowiem dwie wysokości blatu (82 cm i 97 cm). Wyższy biały, w formie półki jest zawieszony nad szerokim blatem w ciemnym kolorze. Szerokość mebla wynosi od 125 cm do 150cm. Cała konstrukcja opiera się natomiast na skrzyżowanych, drewnianych nogach. Dzięki nim przypominające niewielkie pianino bądź keyboard biurko wydaje się być składane.

Projekt architektów z Gaccy świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i w eleganckim gabinecie dla dorosłych. - Kształt mebla przykuje wzrok, a jednocześnie swą lekkością nie przytłoczy nawet małego pokoju – zapewniają projektanci. Biurko, mimo swej kosmicznej konstrukcji, jest wygodne i znakomicie nadaje się do całodziennej pracy.

Biurko Leo, wykonane z fornirowanej płyty meblowej, dostępne jest w 72 wariantach kolorystycznych, co daje zamawiającym nieograniczone możliwości dostosowania mebla do wnętrza własnego mieszkania i nadania mu indywidualnego charakteru.
 
biurko_LEO_Gacca.jpg

Kontakt dla mediów:
CorePR
Andrzej Miś                          
andrzej.mis@corepr.pl         
 
Oliwia Sokołowska
oliwia.sokolowska@corepr.pl