Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Odmieniona kuchnia, czyli maty magnetyczne na lodówkę
(2013-05-08)

Ile razy było tak, że chcieliście zmienić aranżację kuchni, bo… wam się znudziła? Nie da się ukryć, że zamówienie nowych mebli to doskonały pomysł, ale kosztowny. Jeśli macie dość aktualnego wystroju pomieszczenia kuchennego, wcale nie trzeba decydować się na tak radykalny krok. Warto pamiętać, że czasami wystarczy tylko drobna metamorfoza, by zmienić kuchnię nie do poznania. Maty magnetyczne na lodówkę to świetny sposób na to, by zerwać z nudą.

Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu każdej osobie, która zamierza - szybko i tanio - zmienić aranżację kuchni. Maty magnetyczne dostępne są w wielu motywach, dzięki czemu bez problemu konkretny wzór można dobrać do własnych upodobań i potrzeb. Można postawić na typowo kuchenną tematykę (owoce i warzywa, filiżanka kawy), jak również wybrać bardziej zdecydowane wzory (abstrakcję, krajobrazy). A jeśli żaden z gotowych motywów nie spełni waszych oczekiwań, matę można przygotować z własnego zdjęcia. Wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, by lodówka przestała być tylko praktycznym sprzętem. Dzięki macie magnetycznej będzie stanowić także niebanalną dekorację pomieszczenia.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na dostępność wzorów, ale przede wszystkim jakość. Maty magnetyczne na lodówkę muszą być wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu na zawsze zachowują swoje walory estetyczne - głębię i nasycenie kolorów. W ten sposób także nie blakną, ponieważ pokryte są laminatem odpornym na działanie czynników. Ponadto odporne są na zarysowania, dzięki czemu zabezpieczają lodówkę przez zadrapaniami.

Wcale nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, żeby idealnie przymocować matę. Wystarczy przyłożyć ją do czystej powierzchni drzwiczek. Silne magnesy sprawiają, że będzie ona mocno przylegać do lodówki. Nie trzeba więc obawiać się jej zsuwania i odpadania.

Maty magnetyczne to jednak nie tylko walory estetyczne kuchni. To także praktyczne rozwiązanie. Polecane są wtedy, gdy drzwiczki lodówki są zarysowane, a chcecie ukryć niedoskonałości. Ponadto na uwagę zasługuje łatwość utrzymania czystości - wystarczy przetrzeć powierzchnię maty wilgotną ściereczką.

Jeśli chcecie mieć pewność, że maty magnetyczne na lodówkę spełnią wasze oczekiwania - będą ładne, a przy tym dobrej jakości, warto zakupów dokonywać w sprawdzonych sklepach internetowych.