Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Wystrój sypialni
(2013-06-03)
Sypialnia to dla nas często najważniejsze pomieszczenie w naszym domu – w końcu to właśnie tu odpoczywamy po całym dniu pracy i tu budzimy się co rano do nowych wyzwań. Od tego jak ją urządzimy zależeć będzie nie tylko poziom naszego estetycznego zadowolenia, ale przede wszystkim stopień wypoczęcia po ciężkim dniu i nabrania nowych sił na każdy kolejny.

Z tego powodu wystrój naszej sypialni powinien być tak dobrany, abyśmy mieli możliwość czuć się w niej jak w oazie spokoju i relaksu. Regułą jest stosowanie kolorów i form stonowanych. Wszystko jednak musi być dobierane pod kątem indywidualnych potrzeb i gustu konkretnego człowieka. Jeden bowiem rzeczywiście będzie się czuł komfortowo w otoczeniu spokojnych barw i klasycznych mebli, natomiast inny będzie potrzebował dla relaksu barw żywych i mocno nasyconych.

Łóżko – najważniejszy mebel w sypialni
Bez wątpienia nie ma w sypialni ważniejszego mebla niż łóżko. Powinno ono nie tylko pasować do całości wystroju, ale także być wystarczająco duże i wygodne. Za małe oraz z materacem zbyt twardym lub zbyt miękkim sprawi, że po przespanej w takich warunkach nocy będziemy w ciągu dnia pozbawieni energii, ospali, a co za tym idzie mniej produktywni w pracy i ogólnie mniej zadowoleni z życia.

Nasze łóżko to też pościel. Idealną sytuacją jest taka, w której całkowicie zmieniamy ją zależnie od nastania nowego sezonu. Chodzi o to, abyśmy w chłodne zimowe noce w naszym łóżko nie marzli, a w lecie nie budzili się zlani potem – najlepiej posiadać więc dwa komplety pościeli, zarówno cienkiej, jak i ciepłej. Ważne jest również odpowiednie dobranie pościeli do naszych potrzeb estetycznych, co pozwoli nam stworzyć odpowiednią atmosferę w sypialni. Latem wiele osób preferuje pościel z kory, zimą idealnie sprawdza się przytulna bawełna, natomiast na wyjątkowe wieczory niezastąpiona jest elegancka pościel satynowa.

W cieniu łóżka – nocny stolik
Obok łóżka najczęściej stawiamy stolik, który dobrze jest dobrać tak, żeby pasował stylistycznie do naszego łóżka. Także odległość między tymi dwoma meblami nie może być zbyt duża, tak aby nie sprawiało nam żadnego problemu odłożenie książki czy wzięcie z niego w nocy szklanki z wodą.