Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Wakacyjny dom: jak dokonać najlepszego wyboru?
(2013-11-04)

Przytulny, własny domek letniskowy pozwala całej rodzinie na spontaniczny wypad za miasto, bez konieczności wydawania pieniędzy na hotele czy pensjonaty. Wiernie służy w czasie wakacji, doskonale sprawdza się jako miejsce weekendowych spotkań ze znajomymi. Pozwala na wypoczynek na łonie natury lub na posiadanie własnej kwatery w miejscowości atrakcyjnej turystycznie.   Zalet jest wiele. O czym warto pamiętać inwestując w domek letniskowy, by móc cieszyć się nim przez wiele lat?

Wybór miejsca na rodzinne letnisko

Jak wybrać miejsce, w którym cała rodzina będzie mogła spędzać wakacje? By do domku letniskowego chętnie zaglądali wszyscy członkowie rodziny, wybór miejsca atrakcyjnego dla wszystkich jego użytkowników staje się podstawową sprawą. To pierwsza decyzja, jaką należy podjąć – najlepiej wspólnie. Czy ma on powstać w pobliżu miasta, na terenach otoczonych lasami? Czy zainwestować w wakacyjną działkę położoną z dala od miejsca stałego zamieszkania, w regionie kuszącym walorami wypoczynkowymi i atrakcyjnym turystycznie? Nad jeziorami czy w górach? Miejsc, w których można wznieść swój wakacyjny dom jest wiele. Ważne, by przy jego wyborze uwzględnić preferencje wszystkich członków rodziny.

Dom na miarę potrzeb

Domki letniskowe mogą mieć charakter zarówno podmiejskich willi, jak i nieco większych kempingów. Projektowane z myślą o działkach typowo rekreacyjnych domki mogą się sprawdzić  w przypadku mniejszych rodzin lub tych, którzy poza stałym miejscem zamieszkania mają zamiar spędzać jedynie weekendy. Większe, składające się z kilku pokoi, łazienki i kuchni, mogą zapewnić doskonałe warunki większym rodzinom oraz tym, którzy na letniskowej działce zamierzają spędzić więcej czasu.  Te większe i solidniejsze domy mogą z czasem stać się miejscem całorocznego pobytu. Nie brak przecież osób, które po przejściu na emeryturę na stałe przenoszą się w miejsce, które do tej pory było jedynie miejscem na rodzinne wakacje. O potrzebach swoich i swej rodziny oraz o planach na przyszłość z pewnością warto pomyśleć przy wyborze projektu domku letniskowego .  Im lepiej dopasowany do bieżących lub przyszłych potrzeb- tym większa satysfakcja związana z jego posiadaniem.

Letnia rezydencja dla każdego: gdzie szukać inspiracji

Projekty domków letniskowych to szeroki wachlarz możliwości dla każdego z nas. Można się o tym przekonać w czasie spaceru po miejscowościach, które są znane jako podmiejskie letniska. Każdy z nich ma swój indywidualny charakter, każdy z nich zapewnia doskonałe warunki wypoczynku w pięknym otoczeniu. Gdzie można poszukać inspiracji dla swej własnej letniej rezydencji?  Murator na swej stronie prezentuje domki parterowe, o charakterze typowo rekreacyjnym, jak i domy letniskowe z przestronnym poddaszem, w których można zamieszkiwać przez dłuższy czas. Z garażami lub wiatami, drewniane czy murowane – pomysłów na letnie gniazdko dla całej rodziny jest wiele. Wszystkie te obiekty łączy jedno – mogą stać się idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek z dala od domu.