Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Już jutro: Targi HORECA®, GASTROFOOD®, ENOEXPO® 2013 trzeba być, by się liczyć!
(2013-11-12)
To będzie największe i najważniejsze jesienne wydarzenie branży HORECA w Polsce. Doskonałe połączenie trzech imprez targowych, które każdego roku ściągają do Krakowa setki wystawców z całego świata oraz tysiące gości.

- Przyjechaliśmy, aby zobaczyć najnowsze rozwiązania przeznaczone dla lokali gastronomicznych oraz hotelowych. Mamy kilka obiektów w całej Polsce, a tu możemy poznać nowości rynkowe – mówił podczas zeszłorocznej edycji Targów Tomasz Pawlak, zwiedzający, reprezentujący kompleks Laguna Resort.

Na 21. Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, 12. Targach Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 11. Międzynarodowych Targach Wina w Krakowie ENOEXPO®, które odbędą się w dniach 13-15 listopada, kompleksową ofertę z zakresu wyposażenia hotelu i restauracji, artykuły spożywcze i wina z całego świata zaprezentuje ponad 310 wystawców z różnych stron świata.

Nowoczesne technologie dla kuchni, hotelu i gastronomii

Warto zaznaczyć, że hala targowa przy ul. Centralnej 41A w Krakowie, będzie nie tylko miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych. Znakomitym dopełnieniem prezentacji sprzętu i usług dla hotelarstwa i gastronomii, będzie degustacja produktów regionalnych, wina, aromatycznych kaw i herbat, ale przede wszystkim warsztaty kulinarne i szkolenia branżowe.

W Targowej Strefie Wiedzy eksperci podpowiedzą m.in. jak zaprojektować lokal gastronomiczny, jak uniknąć błędów przy projektowaniu kuchni i co kryje się pod pojęciem kuchni innowacyjnej. Ponadto popularny serwis GdzieZjesc.info® oraz AFMedia.pl przeprowadzą szkolenie "Aktualna sytuacja rynku gastronomicznego" przeznaczone dla restauratorów, managerów oraz kadry zarządzającej lokalami gastronomicznymi. Zostaną omówione m.in. aktualne trendy na rynku gastronomicznym zasady polityki marketingowej oraz zadania współczesnego managera.

Podczas Targów HORECA® odbędzie się także seminarium dla planujących, projektujących lub budujących obiekt hotelarski oraz dla prowadzących takie obiekty pt: Definiowanie, przygotowanie i przebieg inwestycji hotelarskiej oraz Hotel w trudnych czasach: budowanie sprzedaży vs. optymalizacja kosztów działalności.

Kawa, wino czy herbata?

Sporo miejsca podczas tegorocznej ekspozycji zostanie poświęconych właśnie tym trzem napojom. W Salonie Kawy i Herbaty przekonamy się, że przygotowanie doskonałej kawy nie opiera się wyłącznie na wsypaniu do filiżanki odpowiednich składników i zmieszania ich z wodą. Przekonamy się o tym oglądając w akcji najlepszych baristów w Polsce, m.in. Elżbietę Citak (dwukrotną Mistrzynię Polski Coffee in Good Spirits 2011 i 2012), Barbarę Szparagowską (Wicemistrzynią Coffee in Good Spirits 2012) oraz uczestników eliminacji do Mistrzostw Polski Barista regionu południowego. Ponadto w trakcie Targów zostanie wybrany najlepszy ekspres do kawy dla gastronomii.

Gwiazdy światowego winiarstwa w Krakowie


Tradycyjnie Targom HORECA® towarzyszą jedyne w kraju, profesjonalne, Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO. Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków wina w Europie, co doskonale obrazuje także rozwój Targów. Co roku imprezę odwiedzają gwiazdy światowego winiarstwa, takie jak: najsłynniejszy winemaker świata Michel Rolland, Jair Agopian oraz słynna Brytyjka Patricia Atkinson. W tym roku gościem specjalnym Targów ENOEXPO® będzie profesor Philippo Pszczółkowski-Tomaszewski – kultowa postać chilijskiego winiarstwa o polskich korzeniach.

Absolutny autorytet, ceniony wykładowca Uniwersytetu Katolickiego w Santiago de Chile, autor Viticultury” uznanej za najlepszą na świecie książkę o winogrodnictwie poprowadzi podczas targów wykład, w trakcie którego dowiemy się, m.in.: jak docenić indywidualność każdej wyprodukowanej butelki wina i jak interpretować różne style tego szlachetnego trunku.

Pełen program targów można znaleźć na stronach www.horeca.krakow.pl, www.enoexpo.krakow.pl.

Organizowane Targi adresowane są do właścicieli i kadry zarządzającej: hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów, restauracji, kawiarni, cukierni, pubów, barów, placówek zbiorowego żywienia,  szefów kuchni, kucharzy, cukierników, barmanów, baristów, kelnerów, inwestorów, projektantów, architektów, firm reklamowych, szkoleniowych, doradczych, sklepów specjalistycznych, winiarskich klubów degustacyjnych, sieci dystrybucyjnych i handlowych, producentów, importerów i dystrybutorów wina.

Kontakt:
Iwona Miliszkiewicz-Bielak, komisarz Targów HORECA, GASTROFOOD, ENOEXPO – +48 501 691 235

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających:
13.11.2013 (środa) – 10.00 – 17.00
14.11.2013 (czwartek) – 10.00 – 17.00
15.11.2013 (piątek) – 10.00 – 16.00

logo_HORECA2013.jpg

tk.jpg

Więcej:
www.horeca.krakow.pl
www.targi.krakow.pl


architekci_rgb1.png

Patronem Medialnym Targów