Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
HORECA® 2013 - Targi ze smakiem
(2013-11-19)
To idealne miejsce by poznać nowoczesne technologie. Jestem tu co roku, by wiedzieć co nowego w branży oraz po to by odkryć nowe smaki kawy, herbaty, wina czy produktów spożywczych. Słowa jednego ze zwiedzających – Pawła Wójcika z hotelu Villa Aromat z Włoszczowy idealnie oddają charakter wydarzenia organizowanego przez Targi w Krakowie. Największe, jesienne Targi HORECA® w Polsce odwiedziło 11 tysięcy branżowych gości.

Przyjeżdżam na te targi od kilkunastu lat, by podglądać trendy – mówi Andrzej Bandurowski, zwiedzający z Kędzierzyna-Koźla.

Podczas 21. edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, połączonej z 12. edycją Targów Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 11. edycją Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® bogatą ofertę z zakresu wyposażenia hotelu, restauracji, małej gastronomii, artykuły spożywcze, wyjątkowe produkty regionalne i wina z całego świata zaprezentowało ponad 320 wystawców z różnych stron świata.

Te Targi mają swoją renomę i znają je specjaliści z całej Polski. Mam kilka kontaktów nawet znad morza. Bardzo pozytywnie oceniam nasz udział w tegorocznej edycji – mówi Angelika Borysiak, reprezentująca jednego z wystawców – firmę FESTA-TECH s.c.

Technologie jutra

W trakcie Targów, oprócz prezentacji sprzętu do kuchni, hotelu i gastronomii, odbyły się liczne wykłady i szkolenia branżowe prowadzone przez ekspertów, degustacje produktów regionalnych, win, aromatycznych kaw i herbat. Z wiedzy ekspertów mogli skorzystać Ci, którzy prowadzą obiekty, ale także Ci, którzy dopiero planują ich budowę lub otwarcie.

Drugiego dnia Targów wyłoniono Najlepsze Produkty dla Hotelarstwa i Gastronomii w czterech kategoriach:

  1. Wyposażenie i urządzenia gastronomiczne:

Najlepszą okazała się firma Rational Sp. z o.o. za VARIOSMOKER.

Wyróżnienie powędrowało do firmy SOFTECH Sp. z o.o. za Terminal POS XT – 3015.

   2. Wyposażenie hotelu:

Fabryka Dywanów Agnella S.A. za Kolekcję Dywanów FOLK.

   3. Artykuły spożywcze i napoje dla gastronomii:

Uzdrowisko Wysowa S.A. za Wysowiankę Zdrój, naturalną wodę mineralną.

Wyróżnienie dla firmy LEMONIA Beata Dudkowiak za Oliwki zielone BIO.

    4. Oprogramowania dla hoteli i gastronomii:

POSBistro Sp. z o.o. za POSBistro


Ponadto w Salonie Kawy i Herbaty swoje umiejętności prezentowali mistrzowie – najlepsi bariści w Polsce, m.in. Elżbieta Citak (dwukrotna Mistrzyni Polski Coffee in Good Spirits 2011 i 2012) oraz Barbara Szparagowska (Wicemistrzyni Coffee in Good Spirits 2012). Wybrano także najlepszy ekspres do kawy dla gastronomii.

Nagroda główna w kategorii Klasa Premium trafiła ex aequo do firm Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. (za ekspres: La Cimbali M100 HD TURBOSTEAM MILK4) oraz ArtCoffe Sp. z o.o. (za ekspres: DallaCorte EVO2). Wyróżnienie w tej kategorii przyznano firmie: KOREE Sp. z o.o. za ekspres: La Marzocco, model STRADA EP oraz firmie: Primulator Sp. z o.o. za ekspres FaemaTeorema A2 +AT. W kategorii Klasa Ekonomiczna najlepszym okazał się ekspres MCE FORMA prezentowany przez firmę Combi Co Sp. z o.o.

Międzynarodowa sława ENOEXPO®

Jedyna profesjonalna impreza w Polsce, z roku na rok nabiera coraz większego wymiaru międzynarodowego. W tym roku komisja konkursowa, przyznająca medale ENOEXPO, miała więc twardy orzech do zgryzienia. Na Targach pojawiły się butelki oraz wystawcy z takich krajów jak: Austria, Armenia, Chorwacja, Czechy, Francja, Gruzja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, RPA, Rumunia, Słowenia, Włochy oraz Węgry.

Jesteśmy pod wrażeniem tej wystawy. Chcielibyśmy zaistnieć na polskim rynku. Odnotowaliśmy wiele obiecujących kontaktów i na pewno wrócimy za rok. Zabierzemy tę dobrą opinię na Węgry – mówi Otillo Juhász z winnicy JUHÁSZ BROTHERS WINERY.

Co roku Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO® odwiedzają gwiazdy światowego winiarstwa, takie jak: najsłynniejszy winemaker świata Michel Rolland, Jair Agopian oraz słynna Brytyjka Patricia Atkinson. W tym roku gościem specjalnym Targów był profesor Philippo Pszczółkowski-Tomaszewski – kultowa postać chilijskiego winiarstwa, mająca polskie korzenie. Autorytet i ceniony wykładowca Uniwersytetu Katolickiego w Santiago de Chile poprowadził podczas targów wykład oraz degustował wino z uczestnikami.

Mamy tu świetną atmosferę prawdziwego winiarskiego święta – stwierdził zachwycony prof. Pszczółkowski – w Polsce już teraz powstają znakomite wina, z radością obserwuję jak ten rynek się rozwija.

Tak jak rozwijają się Targi ENOEXPO®.

Zapraszamy do EXPO Kraków!

Kolejna edycja Targów HORECA® odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Nasz nowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i największym na południu kraju ośrodkiem wystawienniczym, który zapewni naszym klientom doskonały komfort spotkań biznesowych. Znacznie podniesie rangę organizowanych przez nas wydarzeń i z pewnością przyczyni się do rozwoju Targów HORECA® – podsumowuje Grażyna  Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

tk.jpg

Kontakt:

Iwona Miliszkiewicz-Bielak, komisarz Targów HORECA, GASTROFOOD, ENOEXPO – 501 691 235

Więcej:
www.horeca.krakow.pl
www.targi.krakow.pl


architekci_rgb1.png
Patronem Medialnym Targów