Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Mieszkania urządzają po swojemu
(2013-11-28)
Większość klientów, którzy chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, nie wybiera gotowych rozwiązań. Poszukują lokali będących w stanie deweloperskim. Kolory ścian, rodzaj mebli i design wnętrz zostawiają dla siebie.

Ludzi decydujących się na zakup mieszkania i planujących w nim żyć co najmniej kilka lat nie interesują wyposażone lokale. Na celowniku mają te w stanie deweloperskim.

- Są to mieszkania przede wszystkim kupowane dzięki zaciągniętemu na wiele lat kredytowi. Jeśli ktoś godzi się na takie zobowiązania, to chce urządzić się po swojemu, bez narzuconego stylu i rozwiązań – przekonują agenci z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

Klienci szukający mieszkań wykończonych pod klucz również się zdarzają. Kupując taką nieruchomość nie muszą martwić się m.in. o panele podłogowe, płytki ceramiczne, framugi, drzwi, zabudowę kuchni oraz łazienki – wszystkie elementy zamontowane na stałe. Takie osoby wnoszą jedynie swoje meble i ozdoby.
 
urzadzaja_mieszkania_min.jpg
 
Różnica w cenie między mieszkaniem w stanie developerskim, a tym wykończonym pod klucz, wynosi średnio od 500 do 800 zł na metrze kwadratowym. Specjaliści od nieruchomości zaznaczają jednak, że zdarzają się inwestycje, gdzie różnica jest znacznie większa i oscyluje w nawet granicach 1500 zł.

- Im mniejsze mieszkanie tym drożej wychodzi nas gotowe wykończenie – precyzują.
(M)