Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Pomoc przy wyborze kleju do podłóg
(2014-04-01)

Kleje do podłóg to bardzo szeroki oraz niezwykle ważny dział, w każdym sklepie budowlanym. Ich duża ilość sprawia, że wybranie najlepszego kleju jest niezwykle trudne, i często wymaga specjalistycznej wiedzy. Pojawia się więc pytanie, czy każdy z nas jest w stanie dokonać właściwego wyboru w tym przypadku, czy też raczej konieczna jest pomoc fachowca, albo też rada udzielona przez sprzedawcę?

Jeśli po raz pierwszy kupujemy kleje do podłóg, i nie za bardzo jesteśmy zorientowani w temacie, wtedy na pewno warto spytać się o radę obsługę sklepu lub zaprzyjaźnionego fachowca. Musimy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze to wiedzieć jakiego rodzaju chcemy mieć podłogę, oraz jakie będzie podłoże. Inny bowiem klej jest odpowiedni od podłóg drewnianych, inny zaś do parkietów, a jeszcze inny jest przeznaczony do podłóg wielowarstwowych.

Co więcej, innymi właściwościami musi się wykazać klej, który będzie położony bezpośrednio na betonową posadzkę, a innymi klej, który będzie położony na przykład na specjalną płytę izolującą. To dwa najważniejsze elementy, od których zależy, jakiego rodzaju kleje do podłóg zostaną nam polecone, jaki będziemy mieć wybór w tym zakresie. Jedną z ważniejszych rzeczy, o której musimy pamiętać wybierając kleje do podłóg jest kwestia związana z ogrzewaniem. Musimy mieć świadomość tego, że kiedy decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to automatycznie mamy znacznie ograniczony wybór klejów, które są w stanie wytrzymać wysoką temperaturę.

Tak samo jest w sytuacji, kiedy interesują nas kleje do podłóg, które mogą być wykorzystane na zewnątrz, gdzie muszą wytrzymać bardzo niskie, jak i wysokie temperatury lub w pomieszczeniach, które nie będą ogrzewane. Wybierając kleje do podłóg musimy także pamiętać o tym, że to od nich zależy to, czy nasza podłoga będzie idealnie równa, czy poszczególne elementy nie będą luźne, ale także czy nie będą się odklejać.

Im więcej będziemy mieć informacji związanych z tym, jak ma wyglądać nasza podłoga, tym łatwiej będziemy mogli wybrać klej dostosowany do naszych potrzeb. To właśnie ze względu na dużą różnorodność tworzyw, z których może zostać wykonana podłoga, na różną ilość miejsc, w jakich może zostać ułożona, ale także ze względu na bardzo różne warunki, które musi wytrzymać dany klej, różnorodność klejów do podłóg jest tak duża. Dlatego też uważne czytanie informacji zamieszczonych przez producentów na opakowaniach oraz pomoc obsługi w rozwiewaniu wszelkich wątpliwości, to niezwykle ważne elementy w kwestii prawidłowego wyboru kleju.