Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Powiew świeżości w domu
(2014-08-07)
Remont mieszkania to świetna okazja do licznych zmian. Warto w tym czasie pożegnać się z wysłużonymi meblami, starymi bibelotami czy niemodnymi już ozdobami. Ich miejsce zaś powinny zająć nowoczesne rozwiązania i oryginalne dodatki.

Czasy się zmieniają, a więc warto wprowadzić do swojego domu powiew świeżości. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w ostatnim czasie stały się chociażby dekoracyjne kamienie, oświetlenie LED, szkło laminowane czy rolety. Te ostatnie od kilku lat sukcesywnie zastępują tradycyjne zasłony. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim chodzi o nowoczesność i wygodę. Rolety są estetyczne, a szczególnie efektownie wyglądają te, które zostały zamontowane na oknach dachowych. Ponadto czyszczenie tych produktów jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych zasłon. Rolety wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Można też użyć do tego celu bardzo delikatnego detergentu. Skrócenie czasu sprzątania jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Zabiegane osoby wprowadzają zatem do swojego domu znaczne ułatwienia.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że rolety pełnią też kilka innych funkcji. Oprócz walorów estetycznych warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Żyjemy w trudnych czasach i na każdym kroku trzeba chronić swój dobytek. Domownicy powinni przede wszystkim czuć się bezpiecznie w danej nieruchomości. W czasie remontu Polacy coraz częściej decydują się na dodatkowe oświetlenie budynku, montaż rolet zewnętrznych czy założenie monitoringu. Rynek oferuje szereg możliwości, ale nie można też popaść w skrajność. Wspomniane rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed włamywaczami, ale również przed pożarem. Nowoczesność idzie zatem w kierunku większej estetyki produktów, podwyższonego bezpieczeństwa i większej oszczędności. Rolety chronią bowiem budynek przed utratą ciepła. Jak widać, w czasie remontu można dokonać licznych, bardzo korzystnych zmian. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza że udogodnienia z pewnością posłużą domownikom kilka, a nawet kilkanaście lat.