Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Architektura wnętrz dla klientów biznesowych
(2014-12-15)

Zwykle usługi projektowania wnętrz kojarzymy z tymi prowadzonymi dla domów i mieszkań. Jednak studia projektowe również wybierane są przez klientów biznesowych, którym zależy na efektownej aranżacji ich przestrzeni – w biurze, sklepie, restauracji, hotelu czy klubie i wielu innych wnętrzach. Dlaczego warto z nich skorzystać i na jaką pomoc można liczyć?

MONO.jpg

Efektowna przestrzeń to inwestycja

Chyba każdy z nas był kiedyś w takim miejscu, którego aranżacja od razu odpychała – hotele z pokojami urządzonymi jeszcze w czasach PRL, sklepy, w których trudno odnaleźć się w gąszczu półek, w końcu kawiarnie, których ceny w menu zdecydowanie nie idą w parze z najtańszymi krzesłami i kiczowatymi obrazkami na ścianach.

Wielu właścicieli takich firm nie zdaje sobie sprawy z tego, że stylowo wyglądająca przestrzeń jest inwestycją i nie powinna być rozpatrywana tylko i wyłącznie w kategorii zbędnego wydatku, bo przecież obecnie używane sprzęty jeszcze nie zniszczyły się całkowicie. Konsumenci zwracają w dzisiejszych czasach coraz częściej uwagę na swoje otoczenie, dlatego decydują się na korzystanie z usług tam, gdzie czeka na nich stylowa przestrzeń, a nie taka, która została nieudolnie sklecona przez kogoś, kto nie miał najmniejszego pojęcia o aranżacji wnętrz.

Stylowy wygląd powinien być w związku z tym wynikiem każdego projektu wnętrza. Przyjemne dla oka kolory i faktury korespondujące z charakterem danego biznesu, luksusowe meble, gustowne dekoracje nie są zbytkiem!

Trendy i funkcjonalność

Przy projektowaniu wnętrz liczy się jednak nie tylko efektowny wygląd. Równie ważna jest funkcjonalność i ergonomiczność, które najbardziej zauważalne są w codziennej pracy w elegancko urządzonych pomieszczeniach. Dlatego dobry projekt powinien łączyć ze sobą te dwie sfery. Optymalne rozmieszczenie mebli i innych sprzętów, pomysłowe oświetlenie, które nie tylko wygląda ładnie, ale też dokładnie oświetla dane przestrzenie, również zastosowanie takich materiałów wykończeniowych, które będą łatwe w utrzymaniu w czystości – to tylko kilka ważnych kwestii, które trzeba brać pod uwagę przy projektowaniu wnętrz komercyjnych różnego rodzaju.

Warto współpracować z biurami projektowymi

Aby mieć pewność, że nowa przestrzeń po zmianie aranżacji czy całkowitym remoncie będzie zapraszała, a nie odstraszała, warto rozpocząć współpracę z doświadczonym biurem projektowym, którego pracownicy będą mogli przygotować indywidualny projekt odzwierciedlający charakter danego biznesu i życzenia zleceniodawcy.

Sukcesy na koncie w projektowaniu takich wnętrz ma między innymi krakowskie MonoStudio, które ma na swoim koncie kilka prestiżowych realizacji. Na stronie internetowym biura pod adresem www.monostudio.pl można zapoznać się z nimi bliżej. MonoStudio oferuje także usługi nadzoru autorskiego, dlatego klient może mieć wtedy pewność, że gotowa przestrzeń będzie dokładnie odzwierciedlała tę zawartą w projekcie.

Warto zatem pamiętać o tym, że piękna przestrzeń w obiektach takich jak restauracje, kluby, kawiarnie, hotele, salony kosmetyczne czy sklepy wpływa często na decyzje konsumentów. Aby mogli oni przebywać w luksusowych i efektownych wnętrzach, ich przygotowanie najlepiej zlecić doświadczonym w branży studiom projektowym.