Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Brama, która się do ciebie uśmiecha, drzwi, w których zawsze czeka kot – to może być nieodległa przyszłość
(2015-01-16)
Rynek drzwi i bram wejściowych w Polsce oferuje mnóstwo modeli, jednak wymagający klient może mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie produktu. Rozwiązaniem takiego dylematu są bramy spersonalizowane.
 
AR1.jpg
 
Bramy spersonalizowane wyróżniają się tym, że umożliwiają wybór nie tylko rodzaju otwierania, koloru, materiału i przetłoczenia. Niektórzy producenci idą jeszcze dalej i pozwalają klientowi na dobranie elementów dekoracyjnych. Pozwala to na niepowtarzalne ozdobienie domu za pomocą pięknej bramy i drzwi przy wykorzystaniu wzoru, który nam się najbardziej podoba. Można zarówno wybrać coś z oferty gotowych pomysłów, jak i zaproponować własny projekt. Bramy spersonalizowane dostępne są w takich samych rozmiarach jak pozostałe produkty – klient może wybierać spośród modeli standardowych lub robionych specjalnie dla niego na wymiar (źródło: http://www.selectgaragedoors.co.uk/help-guidance/what-are-the-standard-garage-door-sizes).
 
Szansa dla designerów
Do tej pory osoby przygotowujące projekty domów nie miały okazji się wykazać podczas projektowania garażu. Jedyne, co mogły zrobić, to dobór ciekawego dachu lub materiału, z którego będzie wykonana budowla. Drzwi natomiast zawsze były takie same i nudne. Nowe rozwiązania dają pole do popisu dla projektantów domów, gdyż dzięki nim możliwe jest uzyskanie ciekawszego efektu. Spersonalizowany garaż wygląda znacznie lepiej, a wpływają na to właśnie detale, takie jak brama i drzwi. Eleganckie rozwiązanie może zaproponować także sam klient, dzięki czemu jego dom będzie znacznie bardziej prestiżowy. Jeśli pragniemy kupić taką bramę, ale nie wiemy, jakie wzory są obecnie w modzie, najlepiej jest zapoznać się z ofertą producentów – zarówno tych, którzy działają w Polsce, jak i na całym świecie.
 
Okienka na świat
Oprócz wykorzystania niezwykle trwałych wzorów wykonanych ze stali nierdzewnej można ozdobić bramę również na inne sposoby. Przykładem rozwiązania, które pięknie się prezentuje, jest brama ze stalowymi okienkami. Można zastosować je jako osobny element dekoracyjny lub połączyć z nakładanymi wzorami ze stali. Do wyboru jest kilka wzorów elementów dekoracyjnych wykonanych z okienek w kształcie kwadratu lub okręgu, ale możliwe jest też zaproponowanie własnego projektu. To niebanalne rozwiązanie nadaje bramie zupełnie innego charakteru – przestaje być ona nudnym, standardowym elementem. Dzięki temu dom wyróżni się na tle typowej szeregowej zabudowy. Duże możliwości daje także zastosowanie bramy podwójnej, gdy dwa elementy będą ozdobione w harmonijny sposób. Ciekawe informacje oraz przykładowe realizacje tego rodzaju można znaleźć na stronie ryterna.pl.