Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Warszawa dla biznesu branży budowlanej
(2015-02-10)

Przegląd rynkowych nowości, wartościowe kontakty biznesowe, konferencje, warsztaty i pokazy poświęcone branżowym aktualnościom– takie możliwości dają targi B2B. Ich nową jakość tworzy w Polsce firma Lentewenc, należąca do ITE Group –wiodącego organizatora targów na świecie.

Warszawa jest niekwestionowanym liderem zachodzących zmian gospodarczych w Polsce – należy do najszybciej rozwijającego się regionu, oferującego najwięcej stanowisk pracy i wykwalifikowanych specjalistów, a także jest obiektem wielu inwestycji i planów rozwoju. Stolica to również punkt, w którym rynek wschodni spotyka się z zachodnim, co czyni miasto doskonałym miejscem do nawiązywania międzynarodowej współpracy.


Warsaw Build– biznes, wiedza i umiejętności

Podobnie jak w poprzednim roku, wrzesień należał do branży budowlanej. Druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build przebiegała pod hasłem „Design – Architektura – Budownictwo”. Obecność 70 wystawców z 12 krajów przyciągnęła 2 tysiące odwiedzających, 54 dziennikarzy, a także stacje telewizyjne. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Największą grupę odwiedzających – 21,5% – stanowiły osoby związane z wyposażeniem i wykończeniem wnętrz. Drudzy w kolejności byli specjaliści działający w zakresie materiałów budowlanych – było ich 20,2% ze wszystkichuczestników. Jeśli chodzi zaś o profil działalności odwiedzających, najwięcej z nich, bo 23,3%, zdeklarowało się jako producenci.

Podczas Warsaw Build odbyła się również Gala Liderów Rynku Stolarki,na której nagrodzone firmy,którew minionym roku odnotowały najwyższą sprzedaż produktów w poszczególnych kategoriach. Dużym powodzeniem cieszyły się eliminacje do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski, w trakcie których odwiedzający mogli na żywo śledzić zmagania fachowców wykonujących prace glazurnicze. Wśród wydarzeń specjalnych znalazło się jeszcze wiele innych atrakcji skierowanych do specjalistów z branży budownictwa, architektury i wnętrz,a takżedo deweloperów i inwestorów. Nie zabrakło również prelekcji i wystąpień dedykowanych klientom indywidualnym, którzy odwiedzili EXPO XXI ostatniego dnia targów.

Organizując drugą edycję Warsaw Build, braliśmy pod uwagę wychodzący z kryzysu rynek budowlany oraz związane z tym procesem potrzeby profesjonalistów. Stałe uzupełnianie wiedzy i umiejętności jest nieodzowne w aktywnej działalności w branży – mówi Anna Rabiej, manager targów. Dodatkowo, chcieliśmy dać możliwość uczestniczenia w targach również osobom planującym lub będącym w trakcie budowy lub aranżacji domu, potrzebującym fachowych porad oraz rozeznania na rynku materiałów budowlanych i wnętrzarskich – dodaje.

Rok 2015 dla rynku budowlanego zapowiada się optymistycznie. Prawdopodobnie będzie to czas wyjścia z kryzysu, z jakim w ostatnich latach zmagała się branża. Analitycy przewidują, że bardziej widoczne wzrosty zostaną zanotowane w latach 2016, 2017 i 2018, kiedy startujące obecnie inwestycje nabiorą rozpędu.

Wychodząc naprzeciw spodziewanym zmianom, organizatorzy targów Warsaw Build rozpoczęli przygotowania do ich kolejnej edycji – już teraz wiadomo, że odbędą się w dniach 16-18 września 2015 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Dowiedz się więcej: www.warsawbuild.pl

Organizator: Lentewenc Sp. zo.o., ITE Group Plc

lentewenc.jpg
 


architekci_rgb1.png


Patronem Medialnym Targów