Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jak urozmaicić wnętrze mieszkania?
(2015-03-12)

Istnieją wnętrza w naszym mieszkaniu, które wydają się nam być nudne i banalne. Obecnie do dyspozycji mamy mnóstwo mniejszych i większych dodatków, które rozświetlą i uatrakcyjnią wnętrze naszej sypialni czy salonu. Co należy zrobić, żeby nasze wnętrza były atrakcyjne dla oka?

142606571201297400.jpg

Obrazy
To doskonały dodatek do każdego wnętrza, który wypełni zbyt duży i pusty fragment naszej ściany w danym pomieszczeniu. Obecnie wybór jest ogromny pod względem stylu, koloru i tematyki. Należy kierować się zasadą, że unikamy zbyt małych obrazków o wielu szczegółach w małych i dużych pomieszczeniach, chyba, że nagromadzimy ich kilka powieszonych obok siebie. Zbyt duże obrazy nie będą również pasować w małych pomieszczeniach, a zbyt małe w dużych. Obrazy nie powinny wisieć zbyt wysoko ani zbyt nisko, by można je obejrzeć z każdej odległości – z daleka i bliska. Pamiętajmy o tle dla powieszonego obrazy – w postaci koloru ściany i odpowiedniej ramie. Obraz nie powinien być kolejnym bibelotem w naszym pomieszczeniu, potrzebna jest odpowiednia przestrzeń, by wyrazić, to co przedstawia. Jeżeli to możliwe, można go również odpowiednio oświetlić. Obrazy gorzej prezentują się na tapetach, tym bardziej jeśli tapeta ma różne wzory. Dzięki obrazom można udekorować niemal każdą przestrzeń w domu. Przy wyborze kierujemy się własnym stylem i poczuciem estetyki. Funkcję obrazu może również spełniać plakat powieszony w antyramie czy zdjęcia w ramkach. Takie i inne obrazy ma w ofercie produktowej dystrybutor nowoczesnych mebli - firma Le Pukka.

Dywany

Nic tak nie dodaje przytulności i ciepła w pomieszczeniu jak dywany. Jest to dodatek dekoracyjny ale i funkcjonalny. Należy jednak pamiętaj, aby był odpowiednio dopasowany do kolorystyki wnętrza i stylu mebli. Wybór jest bardzo duży – szeroka gama kolorów oraz kształtów – występują prostokątne, okrągłe czy kwadratowe. Do wyboru mamy dywany z włókien naturalnych: z wełny, jedwabiu, bawełny, wiskozy lub z włókien sztucznych: z polipropylenu czy z poliamidu, Na trwałość wpływa sposób tkania dywanu oraz wysokość i gęstość runa – czy wyższe i gęściejsze – tym trwalsze. Zwróćmy uwagę na wzór; jeśli jest bujny i rozmaity, to trudniej dopasować go do wnętrza, w szczególności, gdy mamy tapety w konkretny wzór. Dywan musi korespondować z kolorem podłogi oraz ścian. Im większa liczba wzorów i kolorów, tym większy chaos. Kolor dywanu należy dobierać do wnętrza na zasadzie tej samej gamy barwnej, jeśli wnętrze jest na przykład zielone – dywan powinien być w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu zielonego koloru.


Poduszki

Prostym rozwiązaniem, by wypełnić i uatrakcyjnić puste wnętrze, warto wprowadzić do salonu na kanapę poduszki. W ofercie znaleźć można od zwykłych, jednolitych kolorystycznie poduszek, przez zabawne, w kształcie na przykład konkretnego zwierzęcia, do bogato zdobionych – eleganckich. To znów dodatek dekoracyjny ale i funkcjonalny. Poduszki są idealnym dodatkiem, ponieważ są dostępne dla każdego, na każdą kieszeń. Ozdabiane są nimi kanapy, fotele, łóżka i krzesełka. Należy unikać zbyt dużej ilości małych poduszek, lepiej wybrać mniej ale w większym rozmiarze. Klasyczny schemat to ułożenie po jednej poduszce na kanapie po przeciwległych stronach. To ułożenie można urozmaicić dodając do dużych poduszek poduszki w średnich i małych rozmiarach. Najbezpieczniejsze i pasujące do wnętrza są poduszki białe lub w kolorze kanapy (często dodawane w zestawie do tego mebla), można również wybrać inne kolory, o ile pasują do koloru ścian. Ciekawe są również poduszki z motywami kwiatowymi i nawiązujące do tradycji ludowej, często wzory na nich są wyszywane ręcznie. Poduszki nie tylko nadadzą wnętrzu nowy charakter, ale także dzięki nim nasza sypialnia lub salon stanie się ciepły, przyjazny i gościnny.