Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Dlaczego warto wybrać fotele finka?
(2015-10-16)

Komfort, wygoda, relaks- to określenia, które powinny kojarzyć się nam z salonem. Jest to jedno z miejsc w mieszkaniu, gdzie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Salon powinien być więc urządzony w taki sposób by wypoczynkowi sprzyjać. Nie każdy jest jednak w stanie pozwolić sobie na drogi zestaw wypoczynkowy, czy też ma ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są fotele tapicerowane na drewnianym, bujanym stelażu powszechnie zwane fotelami finka. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

fotele-finka.jpg

Komfort i funkcjonalność

Finka łączy w sobie zalety krzesła i fotela. Zajmuje mało miejsca, jest lekka, łatwo ją przenieść, ale to przede wszystkim fotele tapicerowane, które są bardzo wygodne. Zostały one umieszczone na drewnianym stelażu, który wyglądem przypomina płozy. Jest to niewątpliwa zaleta foteli finka, ponieważ dzięki temu są lekkie, ergonomiczne i lekko bujają się podczas wypoczynku. Dodatkowo siedzisko oraz oparcie są profilowane, by prawidłowo podpierać plecy. Te fotele pokojowe posiadają wypełnienie z miękkiej pianki tapicerskiej, która dopasowuje się do ciała i nie powoduje ucisku. Fotele finka świetnie sprawdzą się w zestawie z niedużą sofą, ale również samodzielnie postawione przy ławie kawowej. Można na nich oglądać telewizję, czytać książkę, czy też uciąć sobie popołudniową drzemkę. Zaletą foteli tapicerowanych jest także możliwość wyboru tkaniny obiciowej. Duża ilość tkanin i materiałów skóropodobnych pozwala na dopasowanie fotela do wystroju wnętrza, czy obicia kanapy którą już posiadamy.

Wytrzymałość

Fotele pokojowe finka są umieszczone na bardzo elastycznym stelażu z drewna bukowego. Dzięki łączeniu warstw drewna stelaż jest bardzo wytrzymały. Aby mieć pewność co do jakości fotela, warto sprawdzić czy posiada on atest wytrzymałościowo-jakościowy Zakładu Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Wypełnienie fotela to pianka poliuretanowa. Jest to materiał przewiewny i odporny na odkształcenia. Wybierając fotele pokojowe, należy zwrócić uwagę na gęstość pianki, najlepiej by wynosiła ona T-30. Jak wspomniano wyżej, fotele finka posiadają obicie do wyboru. Wybierając tkaninę na tapicerkę lepiej decydować się na materiały o podwyższonej odporności na ścieranie oraz tkaniny do samodzielnego czyszczenia. Pozwoli nam to cieszyć się fotelami przez długie lata.

Atrakcyjna cena

Fotele finka charakteryzuje także dość niska cena. Z tego względu praktycznie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie w swoim salonie. Klasyczne fotele tapicerowane są zazwyczaj stosunkowo drogie, ale też są rozłożyste i zajmują dużo miejsca. Fotele finka to tanie fotele, a do tego wytrzymałe, zgrabne i lekkie.