Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Łóżka tapicerowane – styl i komfort w twojej sypialni
(2015-12-10)

Dobór łóżka może być problemem, chociaż w sklepach jest w czym przebierać. Jeżeli szukasz alternatywnego rozwiązania dla popularnych łóżek z ramą drewnianą lub też metalową, sprawdź modele tapicerowane. Nie tylko wyglądają bardzo efektownie, to jeszcze dodatkowo są komfortowe!

lozko-tapicerowane-lily.jpg

Pałacowy przepych i minimalistyczna nowoczesność

Budowa łóżek tapicerowanych jest prosta – ich rama wykonana jest najczęściej z drewna, z zewnątrz wypełniona jest pianką i wykończona materiałem obiciowym. Łóżka te mają również zintegrowane zagłówki wykonane w tym samym materiale – zagłówki mogą być regulowane dla większego komfortu. Niektóre modele mają także otwierane pudła, do których można włożyć pościel, dodatkowe szuflady, a nawet wbudowane lampki.

Dużym atutem, którym wyróżniają się łóżka tapicerowane, jest ich estetyka – mogą być one dopasowane zarówno do wnętrz urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Przy zamówieniu łóżka tego rodzaju można zwykle wybrać materiał z katalogu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset próbek, a ponadto sama tapicerka może być różnorodnie zdobiona. Łóżka te wykańczane są aksamitnym welurem, skórą ekologiczną i naturalną, mocnym płótnem w jednolitych kolorach i z wzorkami. Dla dodatkowego ozdobnego efektu mogą być pikowanie lub przeszywane, tworząc efektowne panele.

Jeden czy trzy materace?

Łóżka tapicerowane są oferowane zasadniczo w dwóch wariantach – pierwszy to klasyczne łóżka przeznaczone na jeden lub dwa materace położone obok siebie na stelażach. Mogą być to materace piankowe, kieszeniowe czy termoelastyczne zależnie od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Drugim rozwiązaniem są łóżka kontynentalne, które zaliczane są do tapicerowanych. Są one wyposażone w trzy materace ułożone warstwowo. Podstawa to materac sprężynowy typu box położony na ramie, na tym materacu umieszcza się kolejny materac sprężynowy, a na nim cienki materac nawierzchniowy top, przykładowo termoelastyczny czy wysokoelastyczny. To droższy wybór, ale warto wziąć je pod uwagę, szukając sposobu na wyjątkowy komfort.

Czy to zawsze dobry wybór?

Łóżka tapicerowane mają także swoje wady. Przede wszystkim są bardziej narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w przypadku właścicieli kotów i psów – zwierzaki mogą podrapać czy nawet pogryźć łóżko tego rodzaju. Gdy jednak i tak zależy ci na jego kupnie, zrezygnuj z modeli wykonanych ze skór, ponieważ to na nich najbardziej widać rysy.

Również łóżka z tapicerką są bardziej narażone na powstawanie zabrudzeń i wymagają specjalnego czyszczenia, by być czyste. W tym celu należy stosować odpowiednie detergenty lub urządzenia do prania tapicerek.

Gdzie kupić łóżka tapicerowane?

Obecnie łóżka tapicerowane dostępne są przede wszystkim w sklepach zajmujących się sprzedażą wyposażenia sypialni, w tym materaców. Zakupy można robić internetowo lub stacjonarnie – adresy sklepów można znaleźć łatwo online.

Jeżeli interesują Cię łóżka tapicerowane, możesz zapoznać się z nimi bliżej w serwisie internetowym Idealny Materac, który pomaga w doborze najlepszych materaców, a także innego rodzaju wyposażenia sypialni, w tym łóżek. Serwis współpracuje ze sklepami stacjonarnymi z całej Polski i ma dla swoich użytkowników atrakcyjne kody rabatowe.