Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Zarządzanie nieruchomością. Jak uniknąć problemów?
(2016-06-29)


fotolia_82395682_subscription_monthly_m.jpg

Samodzielne zarządzanie nieruchomością jest tak trudne, że dla większości z nas okazuje się właściwie niemożliwe. Dlatego warto powierzyć je specjalistom.

By dowiedzieć się, na czym konkretnie polega zarządzanie nieruchomościami, warto zajrzeć do ustawy o własności lokali. Dowiemy się z niej, że prawo wyróżnia dwa rodzaje takiej działalności. Pierwszy to zarząd własny, który, jak łatwo się domyślić, polega na samodzielnym zarządzaniu mieszkaniem lub całym budynkiem. Decydując się na takie rozwiązanie musimy jednak samemu zadbać o sprawy związane z księgowością, kwestie administracyjne, obsługę techniczną i utrzymanie porządku na terenie nieruchomości. Natłok obowiązków skłania jednak ku drugiej opcji – zarządowi powierzonemu.

Finanse pod kontrolą
Sprawne zarządzanie nieruchomością wymaga prowadzenia rejestru współwłaścicieli, ewidencji wydatków i wpłat, rozliczania mediów oraz corocznego opracowania budżetu. Bez fachowej wiedzy niestety nie sposób podołać tym zadaniom. Powierzając je wyspecjalizowanej firmie, zyskujemy pewność, że wszystkie rozliczenia będą dokonane na czas, a pod koniec całego roku zostanie sporządzone sprawozdanie finansowe. Wybierając usługi najlepszych firm, otrzymamy też dostęp do kont online, dzięki którym każdy z mieszkańców będzie mógł śledzić finanse swojego lokalu.

Nieruchomość w świetnym stanie
Zarządzając nieruchomością musimy też zadbać o to, by na jej terenie panował porządek, wszystkie awarie były bezzwłocznie usuwane, a jej mieszkańcy mieli bezproblemowy dostęp do mediów i usług telekomunikacyjnych. By dopilnować wszystkich związanych z tym kwestii potrzebne są spore umiejętności organizacyjne i kontakty z dostawcami usług czy firmami porządkowymi. To kolejny argument za tym, by zarządzanie nieruchomością powierzyć profesjonalistom.

Fachowe doradztwo
Przed właścicielami nieruchomości stają czasem naprawdę trudne wyzwania. A że w razie błędnej decyzji straty mogą być naprawdę wysokie, przy rozwiązywaniu problemów warto skorzystać z pomocy prawników i profesjonalnych zarządców. Wybierając ofertę dostępną na stronie https://integrummanagement.pl/ zyskamy możliwość zaczerpnięcia opinii na temat wynajmu przestrzeni nieruchomości, negocjacji cen najmu czy problemów prawnych.