Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Urządzamy loft. Lepiej samemu czy z projektantem wnętrz?
(2016-12-05)

Zaaranżowanie wnętrza w stylu loftowym może nastręczać sporo problemów. Loft to bardzo specyficzna przestrzeń, która bazuje na industrialnym wyposażeniu i surowym wykończeniu ścian i podłóg. Drewno, beton, metal, cegła – to główne elementy aranżacyjne loftów. Czy warto zabierać się za urządzenie swojego loftu samodzielnie czy może lepiej powierzyć te prace ekspertom w tej dziedzinie?

5GRUDNIA.jpg

 

Swoje początki lofty biorą w Nowym Jorku, głównie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy do opuszczonych budynków fabrycznych i magazynowych zaczęła wprowadzać się tamtejsza bohema. Dawne miejsca pracy stały się teraz wyjątkowymi przestrzeniami wyróżniającymi się unikatowym stylem – duże, industrialne przestrzenie wypełnione zostały meblami i dziełami sztuki, a także innymi unikatowymi dekoracjami. Szybko styl nowojorskich loftów zaczął być inspiracją do tworzenia podobnych przestrzeni w innych miastach i krajach.

Dzisiaj także w Polsce można kupić meble indyjskie w różnych wariantach do wyboru. Działają sklepy, gdzie można kupić wszystko, co potrzebne do swojego wymarzonego loftu. Można także korzystać z usług projektantów wnętrz, którzy specjalizują się właśnie w stylu loftowym. Czy warto wybrać takie usługi? A może loft można urządzić samodzielnie bez problemu?

Przede wszystkim wtedy, gdy masz pomysł na wnętrze, masz czas, aby sprawdzać oferty sklepów, wtedy warto pomyśleć o aranżacji we własnym zakresie. W internecie znajdziesz wiele stron, które poświęcone są loftom i dzięki nim można znaleźć mnóstwo inspiracji. Co więcej, meble oraz lampy loftowe można kupić dzisiaj przez internet – szybko i wygodnie, z dostawą wprost pod wskazany adres.

Gdy jednak nie masz czasu na aranżowanie wnętrza, obawiasz się, że efekty twojej pracy będą niezadowalające lub też wnętrze jest trudne, na przykład to niewielka kawalerka, w takim przypadku warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalistów. Usługi projektowe kosztują od około 30 do 100 złotych za metr kwadratowy mieszkania w zależności od zakresu usług projektowych.