Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Hale stalowe w przemyśle – wytrzymałość i zastosowanie
(2018-05-25)

Hale stalowe charakteryzują się odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, krótkim czasem budowy, możliwością łatwego ich powiększenia, a także atrakcyjną ceną. Nic więc dziwnego, że znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki i są chętnie wykorzystywane jako obiekty produkcyjne. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Najbardziej istotne zalety hal stalowych
Hale produkcyjne to obiekty szczególne. Wewnątrz tego typu budynków musi znaleźć się odpowiednio dużo miejsca, aby pomieścić duże maszyny wykorzystywane do produkcji, a także do transportu półproduktów i gotowego towaru. Oprócz hali przemysłowej dostosowanej do obranej metody produkcji, inwestor powinien też zadbać o przestrzeń magazynową na składowanie surowców i gotowych produktów, biurową, a ewentualnie również handlową. Istotne znaczenie będzie ponadto miała możliwość modernizacji obiektu bądź też jego rozbudowy w razie rozwoju firmy i najlepiej, by takie przedsięwzięcie nie wiązało się z wysokimi kosztami. Właśnie z tych powodów stalowe hale przemysłowe to świetny wybór. Są one tańsze niż obiekty stawiane zgodnie z metodami budownictwa tradycyjnego, można je łatwo rozbudować, a ponadto charakteryzują się dużą uniwersalnością. Ważne jest jednak, aby zdecydować się na dobrego dostawcę konstrukcji stalowych.

1m18r.jpg

W jaki sposób zapewnić wytrzymałość hal stalowych?

Na trwałość budynków stalowych w dużej mierze wpływa jakość zastosowanych do ich wzniesienia komponentów oraz doświadczenie i profesjonalizm ekipy montażowej. Producent hal stalowych Borga (https://www.borga.pl/) czuwa nad każdym etapem budowania hal przemysłowych. Komponenty powstają w zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym pod okiem wykwalifikowanych inżynierów i spełniają wszelkie wymagania określone normami europejskimi. Na plac budowy dostarczane są zaś w postaci zestawu gotowego do montażu. Firma może zaoferować asortyment dostosowany do zróżnicowanych potrzeb oraz panujących w zakładzie produkcyjnym warunków. Na etapie projektowania uwzględniane są takie czynniki, jak dostępna przestrzeń, podział wnętrza budynku na linie produkcyjne czy też wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej i tłumienia hałasu. Budowa obiektu poprzedzona jest więc spotkaniem z klientem, podczas którego doradcy firmy Borga pomagają określić potrzeby przedsiębiorstwa produkcyjnego, a tym samym są w stanie zaproponować najlepsze w konkretnym przypadku rozwiązania.

2m18r.jpg


Zastosowanie hal stalowych

Budowa hal stalowych to świetne rozwiązanie nie tylko jeśli chodzi o zakłady produkcyjne. Tego typu obiekty ze względu na łatwość montażu i możliwość rozbudowy bardzo często wykorzystywane są również jako budynki handlowe, wystawiennicze, rolnicze lub magazynowe. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór zastosowanych materiałów oraz dobry projekt. W niektórych obiektach przemysłowych konieczne więc będzie zastosowanie np. izolacji termicznej, w innych należy zmienić standardowe rozwiązania na rzecz dostosowanego do konkretnych potrzeb rozmieszczenia elementów konstrukcyjnych, a jeszcze w innych trzeba zapewnić odpowiednio dużo przestrzeni zapewniającej wygodny transport towarów wewnątrz budynku. Producent konstrukcji stalowych Borga oferuje m. in. słupy z kolumnowymi wspornikami na belki podsuwnicowe oraz belki pod suwnice, które można zamontować wzdłuż lub w poprzek hali przemysłowej. A ponieważ firma współpracuje z producentami suwnic, wykorzystywane w konkretnym projekcie rozwiązania dostosowywane są zarówno do oczekiwanego udźwigu, jak i do budżetu klienta.