Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Trzy lampy podłogowe, które zawojują nasze wnętrza w 2018 roku!
(2018-06-15)


W wielu przypadkach nie sposób poradzić sobie z równomiernym doświetleniem pomieszczeń, stosując wyłącznie jedno źródło światła. Chcąc utrzymać ciekawą stylistykę sięgamy często po lampy podłogowe. Ich wybór jest wprost kosmiczny, ale ich głównym atutem nie jest tylko ciekawy design. Lampy podłogowe są też zdecydowanie najbardziej wielofunkcyjnym typem oświetlenia. Postanowiliśmy przybliżyć trzy modele, które mają duże szanse zawojować wnętrza w 2018 roku!

zrzut-ekranu-2018-06-05-o-11-46-29.png

Lampa podłogowa Euforia Grey

Pierwszym wyborem z grupy lamp podłogowych jest niezwykle ciekawy model Eforia Grey. Jest to bardzo stylowe połączenie klasyki i nowoczesności – ten typ lampy podłogowej znajdzie amatorów wśród posiadaczy, którzy balansują pomiędzy tym co eleganckie, a tym co nowoczesne. Klasy nadaje jej podstawa w postaci drewnianego trójnoga, wykonanego z gatunku drewna o jasnej, ciepłej barwie. Klosz lampy podłogowej odcina się wyraźnie i utrzymany jest w stylistyce minimalistycznej – stanowi bryłę o złożonej geometrii w matowym, popielatym kolorze. Lampa podłogowa Euforia Grey to wybór skierowany do posiadaczy wnętrz w stylu skandynawskim. Drewniany element subtelnie ociepla i sprawia, że balansujemy pomiędzy tym co harmonijne, a tym co przytulne.

zrzut-ekranu-2018-06-05-o-11-45-18.png


Lampa podłogowa Chiara

Kolejnym ciekawym modelem lampy podłogowej jest Chiara. Cudownie odnajdzie się w sypialni, korytarzu, salonie czy nawet przestronnej łazience. Oszczędna w wyrazie nóżka nie przykuwa zbytniej uwagi i takie też jest jej zadanie – jest więc smukła i połyskliwa. Prawdziwe piękno tej lampy podłogowej ukryte jest w jej kloszu, otwartym ku górze i dołowi, a także w części przepuszczalnym po bokach. Ma on formę misternego żyrandola z delikatnych, wielopoziomowych kryształków, które mienią się, rzucając na ścianę i sufit tańczące promyki. Więc jeśli zdecydujemy się na tę lampę wiszącą w którymś z naszych pomieszczeń, zyskujemy niezwykle elegancki element wystroju za dnia, a w nocy źródło światła, które jak żadne inne tworzy romantyczny nastrój.

zrzut-ekranu-2018-06-05-o-11-45-35.png


Lampa podłogowa Diamond


Nie sposób pominąć w tym zestawieniu lampy podłogowej, która jest przedstawicielem tej grupy produktowej w oświetleniach, na jakiej punkcie klienci wprost szaleją od kilku sezonów. Są to lampy z geometrycznym kloszem. Oznacza to, że na kanciastym żurawiu zamontowany jest całkowicie przepuszczalny klosz, który jest jedynie geometrycznym szkieletem, swoistym trójwymiarowym obrysem dowolnej bryły. W jej wnętrzu kryje się z reguły pokaźna, ozdobna żarówka, która daje ciepłe, niemal brązowe światło, które przywodzi na myśl zachodzące słońce.

Lampa podłogowa z geometrycznym kloszem sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Występuje z reguły w kolorach białym, czarnym lub popielatym i posiada minimalistyczny, wprost matematyczny charakter. Jej stylistyka jest na tyle uniwersalna, że z jej uroków korzystają zarówno przy wystrojach salonów, jadalni czy gabinetów, jak i w biurach czy budynkach użyteczności publicznej.

zrzut-ekranu-2018-06-05-o-11-46-12.png


W artykule zamieszczono lampy podłogowe z www.lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl.