Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Typowe zastosowana drewnianych płotów osłonowych
(2018-06-29)

Wszechstronność zastosowań drewnianych płotów osłonowych jest dużo większa, niż zazwyczaj nam się wydaje. Trzeba wiedzieć, że w grupie produktów ogrodowych, wyroby z drewna są przyjazne środowisku i powinniśmy chętnie sięgać po nie, gdy tylko nadarzy się okazja. Płoty osłonowe z drewna to solidny i wcale estetyczny dodatek – myśląc o nowych inwestycjach do ogrodu, warto zwrócić uwagę na typowe zastosowania.

plot-glowna.jpg

Płot osłonowy z drewna jako solidne ogrodzeniem
Drewno jest materiałem, który mimo podatności na ogień, posiada kilka charakterystycznych właściwości, cenionych przy wykonywaniu ogrodzeń. Po pierwsze drewniane płoty osłonowe są lekkie, a zatem można swobodnie zamontować je samemu, nawet jeśli ogrodzenie składa się z wielu przęseł. Jednocześnie drewno potrafi być bardzo wytrzymałe mechanicznie, a przy odpowiedniej impregnacji drewnianego płotu osłonowego, można cieszyć się nim naprawdę długo.

Drewniane płoty osłonowe mogą występować w wersji całkowicie nieprzepuszczalnej, przykładem są płoty lamelowe. Stanowią wówczas zwartą barierę, która ogradza nasz teren, zapobiegając osobom trzecim wejścia na działkę, a także zaglądania w jej głąb. Innym typem drewnianego płotu osłonowego są płoty ażurowe, które częściowo pozwalają na prześwit. Czasem stosuje się oba typy płotów osłonowych z drewna w formie mieszanej, aby urozmaicić ogrodzenie i zapobiec efektowi zamkniętej przestrzeni, dzięki ażurowym wstawkom.

plot-ula.jpg
 
plot-lilo-ornament-rama-44x68mm.jpg

plot-martina.jpg


Drewniany płot osłonowy jako ogrodzenie ogródka działkowego lub poletka uprawnego

Jeśli chcemy wyłącznie otoczyć jakiś teren, chcąc zaznaczyć gdzie przebiega jego granica, zachowując mniejsze wymiary i bardziej wdzięczny wygląd, możemy sięgnąć po drewniane płoty osłonowe sztachetowe. Producenci tego typu asortymentu sprzedają ich dziesiątki, w różnych kształtach i rozmiarach. Najbardziej charakterystycznym przedstawicielem tej grupy produktowej są drewniane płoty osłonowe myśliwskie. Docenili je posiadacze ogródków działkowych, a także ludzie, którzy posiadają poletka uprawne, sady lub zagrody dla niewielkich zwierząt gospodarskich. Są to płoty osłonowe z drewna, które z powodzeniem możemy wykonać samodzielnie, jeśli posiadamy trochę drewna pod ręką.

plot-doris-ornament-rama-44x68mm.jpg

Drewniany płot osłonowy jako naturalna ściana działowa w ogrodzie
Bywa tak, że przydomowa przestrzeń wymaga miejsca intymnego, w ogródkach działkowych często bywa to ustronne miejsce, do załatwiania potrzeb fizjologicznych lub składowania odpadów zielonych. Przęsło drewnianego płotu osłonowego może w takich warunkach stanowić naturalną ścianę działową, która w otwartej przestrzeni wydzieli miejsce z dala od wzorku osób trzecich. Także posiadacze tarasów chętnie korzystają z drewnianych płotów osłonowych do wydzielania różnych stref wokół domu. Taką przegrodę łatwo zdemontować lub zutylizować, jest idealna jako tymczasowe rozwiązanie.