Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Pięć zalet szklanych ścianek w domu według Raumplus
(2018-08-30)

Szklane ścianki z drzwiami przesuwnymi są zaskakująco uniwersalne. Sprawdzają się w dużych apartamentach, jak i w kawalerkach. Pasują do niemal każdego stylu aranżacji domu. Zacierają granice między przestrzeniami lub przeciwnie, zapewniają nam prywatność. Ale na czym dokładnie polegają ich zalety? Poznajmy 5 powodów, dla których warto postawić na to rozwiązanie.

 6 Raumplus_drzwi_S1500AIRm.jpg
Raumplus, drzwi S1500Air

   1.    Zamiast tradycyjnej ściany
Niegdyś każde pomieszczenie wydzielano ścianami. Mieszkania miały sztywny układ pomieszczeń - niewielkich pokoików, mini kuchni i łazienek oraz wąskie korytarze. Dziś do poszatkowanego ścianami i niedoświetlonego wnętrza możemy wprowadzić nieco oddechu. Wystarczy połączyć salon z sypialnią za pomocą szklanych ścianek z drzwiami przesuwnymi. Nie należy się obawiać utraty prywatności, tę zapewni karnisz z elegancko udrapowaną tkaniną zamontowany przy tafli szkła.

   2.    Dyskrecja, kiedy jej potrzeba
Szklane ścianki z drzwiami to również świetny patent na wydzielenie małych aneksów na przykład na garderobę lub sypialnię. W obu przypadkach najlepiej sprawdzą się wypełnia z mlecznego szkła. Dzięki niemu nie musimy z przesadną perfekcją dbać o porządek. Wystarczy zamknąć przesuwne drzwi i wszystko zostanie zakryte przed okiem ciekawskich gości.

   3.    Więcej przestrzeni
Największym luksusem jest przestrzeń. Osoby żyjące na dużym metrażu mogą dodatkowo jeszcze wydobyć przestronność wnętrza. Sposobem na to jest wspólna strefa dzienna, w której salon kuchnia i jadalnia są właściwie jednym pomieszczeniem. Ich granice są umowne, jednak niekiedy z powodów praktycznych pojawia się konieczność wprowadzenia podziałów. Tu również sprawdzą się szklane ścianki i drzwi. Zamkniemy nimi kuchnię w trakcie gotowania czy gabinet dla lepszego skupienia w pracy.

   4.    Pasują niemal wszędzie
Do współczesnych domów świetnie pasują wielkoformatowe systemy ścianek i drzwi. Raumplus oferuje je w maksymalnym wymiarze 180 x 320 cm. Architektoniczne, proste formy i detale są naturalnym elementem nie tylko minimalistycznych wnętrz. Przez swój neutralny charakter również w mieszkaniach zaaranżowanych w bardziej dekoracyjny sposób mogą znaleźć swoje miejsce. Natomiast zwolenników stylu industrialnego i loftowego zachwycą drzwi z szeroko rozstawionymi szprosami, kojarzące się ze starą fabryką. Ten model będzie dobrze pasować także do stylu glamour, opluent, boho czy nowoczesnej klasyki.

   5.    Szeroki wybór
Chociaż systemy składające się ze szklanych ścianek i drzwi przesuwnych mają generalnie proste wzornictwo, to jednak różnią się między sobą rodzajem systemu jezdnego (górny, dolny) szerokością ramy i uchwytami. Systemy Raumplus nadające się do tych celów to: S720, S1500, S1500Air, S1600, S1600Air i S3000. Najnowsze rozwiązania jak S1200 i S1200Air wyróżniają się ultra cienką aluminiową ramą o szerokości zaledwie 12 mm, inspirowaną delikatnymi obramieniami zdjęć i obrazów. Opracowana przez Raumplus geometria profilu zapewnia wyjątkową stabilność konstrukcji i uzyskanie skrzydła o wymiarach 150 x 320 cm. Stosowane przez Raumplus ramy pokryte są elegancką anodą w jasnym lub ciemnym brązie, czarną lub srebrą, bądź też lakierem w kolorze z palety RAL. Jako wypełnienie pojawia się szkło lub płyta. www.raumplus.pl

https://www.facebook.com/RaumplusPolska/
https://www.instagram.com/raumplus_polska_official/

11 Raumplus_drzwi_S1200_fot.PiotrLipeckim.jpg
Raumplus, drzwi S1200


3 Raumplus_drzwi_S3000Airm.jpg
Raumplus, drzwi S3000 Air

 
 8 Raumplus_drzwi_S1600m.jpg
Raumplus, drzwi S1600


10 Raumplus_S1200 AIR_Syncrom.jpg
Raumplus, drzwi, S1200 Air, otwierane synchronicznie

 

9 Raumplus_drzwi_S1500AIRm.jpg
Raumplus, drzwi, S1200 Air