Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Kupno mieszkania - o czym warto wiedzieć?
(2018-10-03)

Podjąłeś decyzję o zakupie własnego mieszkania? Z pewnością zastanawiasz się więc jak znaleźć idealne, na co zwracać uwagę oraz jak zadbać o swoje interesy.

fotolia_162023440_subscription_monthly_m.jpg

Na szczęście, wybór idealnego lokum wcale nie musi być trudny. Sprawdźmy o czym warto wiedzieć decydując się na kupno mieszkania.

Jak znaleźć wymarzone mieszkanie?

Sposobów na znalezienie mieszkania jest wiele. Możesz działać na własną rękę poszukując ofert w internecie i innych mediach, możesz również zdecydować się na pomoc pośrednika nieruchomości, który wyszuka dla ciebie propozycje mieszkań zgodnych z twoimi oczekiwaniami.

Mieszkanie z rynku wtórnego czy od dewelopera

To trudna decyzja. Mieszkania z rynku wtórnego często są tańsze, poza tym możesz liczyć na to, że znajdziesz takie, które nie będzie wymagało od ciebie wykonania prac wykończeniowych a nawet mieszkania całkowicie umeblowane. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić, czy dane mieszkanie nie ma ukrytych wad takich jak np. wilgoć. Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim masz pewność, że jest to lokum w nowym budynku, co więcej, sam odpowiadasz za jego wykończenie, dzięki czemu możesz zadbać o to by w pełni dopasować je do swoich upodobań i potrzeb,

W jaki sposób sfinansować zakup?

Nie da się ukryć, że zakup mieszkania to bardzo poważna inwestycja, którą nie zawsze jesteśmy w stanie sfinansować z własnych środków. Bardzo wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Jeśli ty również do nich należysz uważnie analizuj oferty banków oraz zadbaj o jak największy wkład własny - dzięki temu warunki kredytu będą korzystniejsze. Jeśli jednak posiadasz dość własnych środków zachęcamy cię do lektury artykułu opisującego kupno mieszkania za gotówkę krok po kroku.

Deweloper - jak zebrać informacje o firmie, której ofertą jesteś zainteresowany?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty dewelopera sprawdź dokładnie daną firmę. W jaki sposób możesz zebrać informację o firmie, której ofertą się interesujesz? To bardzo proste. Przede wszystkim sprawdź jej stronę internetową, na której powinieneś znaleźć informację o dotychczasowych inwestycjach.

Sprawdź jakimi opiniami cieszy się wśród dotychczasowych klientów. Wszystkie ustalenia między tobą a deweloperem, np. te dotyczące czasu oddania mieszkania do użytku powinny być sporządzone w formie pisemnej. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.