Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Drzwi antywłamaniowe godne zainteresowania
(2018-11-14)
 
door-1089560_960_720.jpg
 
W dzisiejszych czasach szukając trwałych i solidnych drzwi antywłamaniowych, nie trzeba wybierać pomiędzy jakością a estetyką, bo producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując drzwi, które będą i funkcjonalne i dopasowane do ogólnej wizualizacji budynku.

Czy warto montować drzwi antywłamaniowe?

Jak najbardziej tak, bo zapewniają skuteczną ochronę przed złodziejami. Producentów takiego asortymentu jest wielu, jednak dobre drzwi powinny posiadać więcej niż jeden zamek. Modele, które nie mają dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowymi, są niestety tylko z nazwy. Nie mając rozeznania w tym temacie, należy przy zakupie zwrócić uwagę, jakiej klasy atest posiadają. Im będzie wyższy, tym lepiej, bo będzie oznaczało to, iż przy próbie włamania złodziej będzie musiał dłuższą chwilę je forsować (około 30 min).

Drzwi antywłamaniowe powinny posiadać także: 
   - dodatkowe wzmocnienie w postaci stalowych żeber
   
   - centralny zamek oczywiście antywłamaniowy, jak i zamki dodatkowe
   
   - wręg, który chroni przed wyważaniem
Według ekspertów, największą ochronę zapewniają drzwi, które otwierają się do środka, bo zawiasy w takim przypadku mocowane są po stronie zewnętrznej, nie ma więc możliwości podważenia skrzydła.

Ciepło czy bezpieczeństwo?
Nowoczesna technologia, jaka używana jest, przy produkcji drzwi antywłamaniowych nie wymaga, by wybierać między bezpieczeństwem a temperaturą, jaka będzie panowała wewnątrz. Drzwi antywłamaniowe oferowane przez gerda.pl posiadają ciepły próg lub specjalną przegrodę termiczną, która zapobiega powstawaniom strat ciepła. Oczywiście wypełnienie drzwi jest także ważne, więc warto sprawdzić, czy została zastosowana wełna mineralna, czy poliuretanowa pianka. W wielu modelach wypełnieniem jest styropian. Prócz drzwi dodatkowe ocieplenie powinno znajdować się też w samej ościeżnicy, wtedy na pewno uda się zaoszczędzić na ogrzewaniu.

UWAGA!
Wiele modeli drzwi, które posiadają dodatkowe wzmocnienia antywłamaniowe, nie posiada dodatkowego ocieplenia wewnątrz, gdyż w miejscu przeznaczonym na izolację znajdują się stalowe żebra i blacha. Ten fakt warto sprawdzić przy wyborze.

Rodzaj zamka wpływa na bezpieczeństwo
Tak, sam fakt zakupu drzwi antywłamaniowych nie świadczy jeszcze o niczym, bo dużą rolę odgrywają też zamki, jakie zostały zamatowane. Fikcją jest to, że im więcej ich będzie, tym skuteczniejszą ochronę się zapewni. Owszem prócz jednego głównego powinien być jeszcze dodatkowy zamek. Jeśli będą dobrej jakości, na pewno spełnią swoją funkcję. Zakładanie dodatkowych mija się z celem.

Ile kosztuje bezpieczeństwo?
Koszty zakupu drzwi antywłamaniowych wraz z ościeżnicą nie są małe. Oczywiście cena będzie uzależniona nie tylko od producenta, lecz także od rozmiaru drzwi i zamków, jakie posiadają, ale na pewno trzeba przygotować się na inwestycję rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Kupowanie drzwi antywłamaniowych w marketach budowlanych nie do końca będzie rozważnym posunięciem. Owszem cena na pewno będzie atrakcyjna i o wiele niższa od tej, jaką oferuje producent, ale jakość wykonania oraz wzmocnienia na pewno pozostawią wiele do życzenia.