Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jaki stół do jadalni będzie odpowiedni?
(2018-12-17)

 

dining-table-1348717_960_720.jpg

 

Bez wątpienia stół jest jednym z podstawowych mebli jaki musi zagościć w każdym domu, więc chcąc wybrać ten idealny, nie należy sugerować się tylko jego ceną, lecz przede wszystkim funkcjonalnością, bo w końcu taki mebel nie będzie służył tylko do spożywania posiłków, lecz również do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Co jest ważne przy wyborze?
Wbrew pozorom sam wygląd stołu nie jest najistotniejszy, choć warto dobrać go tak, by pasował do ogólnej wizualizacji wnętrza. Powinien być też trwały, odporny na uszkodzenia oraz musi mieć odpowiedni rozmiar, by cała rodzina mogła zasiąść do niego. Na rynku jest szeroki wybór takiego asortymentu, więc można do woli przebierać i w kształtach i w kolorach. By dokonać trafnego zakupu, trzeba dokładnie przemyśleć każdy szczegół i sprawdzić bogatą ofertę na vokato.com, gdzie na pewno uda się znaleźć produkt który spełni oczekiwania.

Jaki kształt stołu wybrać?
Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb i tego do jakich celów będzie wykorzystywany. Oczywiście stan portfela również trzeb mieć na uwadze. Na rynku dostępne są stoły:
   - okrągłe, które idealnie wpasują się w aranżacje małych pomieszczeń, gdyż optycznie powiększą je. Dużą zaletą okrągłych stołów jest fakt, iż można je umieścić zarówno na środku salonu, jak i pod ścianą i zawsze będą się idealnie prezentowały. Użytkownicy chwalą sobie taki kształt także przez wzgląd, iż każdy z gości ma tyle samo miejsca. Na pewno okaże się bezpieczny dla dzieci, gdyż nie posiada ostrych krawędzi. Niestety nie sprawdzi się jako biurko do pracy.
   - stoły kwadratowe lub prostokątne. Taki kształt sprawdzi się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, gdyż nie będzie problemu z jego ustawieniem. Stoły prostokątne są bardzo komfortowe w użytkowaniu, a co ważne mogą pomieścić dużą liczbę osób, zwłaszcza jeśli wybierze się stół który można dodatkowo rozłożyć. Do dodatkowych zalet koniecznie trzeba zaliczyć fakt, iż okaże się pomocy w przygotowywaniu posiłków, jak i idealnie sprawdzi się do pracy, gdyż przy takim kształcie stołu można wygodnie usiąść i rozłożyć laptop
   - stoły rozkładane, które dziś cieszą się ogromną popularnością. Bez względu na to, czy wybierze się stół okrągły, czy kwadratowy warto wybierać te, które można szybko rozłożyć, zyskując miejsce dla kolejnych gości.

Z jakiego materiału powinien być stół?

Kupując stół do kuchni czy salonu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz na materiały, jakie zostały użyte w procesie produkcji. Solidny i odporny na uszkodzenia blat to podstawa. Obecnie nowoczesne stoły wykonane są z drewna naturalnego, choć te z płyty MDF również cieszą się dużym zainteresowaniem i wcale nie są gorsze jakościowo. Wiele osób decyduje się na zakup stołu z blatem szklanym wykonanym z solidnego hartowanego szkła. Nie jest jednak polecany, jeśli w domu są dzieci bądź jeśli na kuchennym stole przygotowywanych jest większość posiłków, gdyż na powierzchni blatu szybko mogą pojawić się nieestetyczne rysy. Ważne jest, by stół był stabilny i posiadał dodatkowe wzmocnienia.