Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jak wybrać meble ogrodowe?
(2019-02-15)

Ogród to takie miejsce, w którym możesz się zrelaksować po całym dniu pracy lub spędzić miło czas w gronie rodziny bądź znajomych. Jednak by móc stworzyć przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi,  potrzebujesz odpowiednich mebli. Dzięki nim powstanie wyjątkowy i komfortowy rajski zakątek, w którym ty i gości będziecie chętnie spędzać czas. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając meble ogrodowe.

 

AriaTORT_amb2.jpg

 

1. Jakie są twoje potrzeby?
Zanim zaczniesz uważnie przeglądać meble ogrodowe, zastanów się do czego ich potrzebujesz. Chcesz, by regularnie zasiadała przy nich cała rodzina, albo od czasu do czasu kilku znajomych? a może szukasz czegoś przede wszystkim dla siebie, czegoś co pozwoli ci stworzyć wyjątkową i komfortową oazę spokoju? Pamiętaj, że meble powinny być funkcjonalne, czyli dostosowane zarówno do Twoich potrzeb, jak i możliwości przestrzennych. Nie inwestuj w ogromną sofę, jeśli nie zamierzasz przyjmować gości na zewnątrz lub nie posiadasz tyle miejsca na tarasie, by mogła się dobrze prezentować. W takim wypadku postaw na wygodne i stylowe włoskie krzesła ogrodowe, dzięki którym stworzysz elegancką i komfortową przestrzeń.

2.Jak stworzyć wyjątkowy klimat w ogrodzie?
Jeśli znasz już swoje potrzeby i oczekiwania względem mebli, zastanów się nad stylem ich wykonania. Preferujesz designerskie czy może klasyczne rozwiązania? Te pierwsze będą się doskonale prezentowały z nowoczesną zabudową; dodatkowo wybór mebli w ciekawych kolorach ożywi przestrzeń. Z kolei klasyczne są odpowiednie dla tradycyjnych tarasów, a także miłośników drewna. Trzeba tylko pamiętać o ich systematycznej konserwacji – w przeciwnym razie, mogą szybko ulec zniszczeniu. Godnymi polecenia są meble DOMINOWA, wśród których znajdziesz zarówno tradycyjne jak i awangardowe projekty.

3. Krzesła i stoły z tworzywa do ogrodu – czy warto inwestować?
Zastanów się również, gdzie będą stać twoje meble ogrodowe: pod zadaszeniem (np. altaną) czy w pełnym słońcu na tarasie? Warto szukać takich mebli, które będą odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, deszcz czy niskie temperatury. Ten ostatni czynnik jest szczególnie istotny, jeśli twoje meble muszą pozostać zimą na zewnątrz. Tworzywa takie jak rattan bardzo często ulegają przesuszeniu lub zamoczeniu, dlatego niszczą się szybciej, niż meble z tworzyw sztucznych. Te ostanie z kolei, są odporne nawet na niskie temperatury, dlatego bez obaw możesz je zostawić na tarasie na okres zimy.
 
Godnymi polecenia są meble ogrodowe Nardi. Wśród nich znajdziesz ergonomiczne krzesła czy leżanki, które zaprojektowano z myślą o twojej wygodzie oraz właściwym podparciu dla kręgosłupa. Dzięki nim wypoczynek w przydomowym ogrodzie stanie się czystą przyjemnością. Nardi mają jeszcze jedną zaletę: wykazują się dużą wytrzymałością na zmienne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na tarasach, balkonach czy altanach.