Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Najmodniejsze płytki ceramiczne do wykończenia wnętrza – trendy 2019
(2019-05-02)

 

foto.jpg

Trendy wnętrzarskie w 2019 roku dobitnie pokazują, że ten rok należy do płytek ceramicznych i kamienia naturalnego w różnych odsłonach. Już dawno minęły czasy, kiedy to płytki kojarzył się z białymi kaflami o prostym kształcie. Choć dalej mają swój urok, to producenci stosujący najnowsze technologie do nanoszenia dowolnych wzorów i grafik na płytkę mają obecnie swoje pięć minut. Można powiedzieć, że kolorystyka jest dosyć zróżnicowana, choć szczególnie warto postawić na wyraziste odcienie niebieskiego, a także koral. Warto wybierać również tradycyjną kolorystykę inspirowaną barwami ziemi. 

Płytki imitujące metal i beton – idealne do industrialnej aranżacji

Jeśli w modzie wnętrzarskiej coś jest ponadczasowe, to na pewno jest to metal i beton. Ostatnio surowe wykończenia wnętrz są na topie, dlatego do łazienki, kuchni, ale również salonu, czy gabinetu warto pomyśleć o doborze płytek ceramicznych imitujących metal lub beton. Można również połączyć obydwa rozwiązania, gdyż doskonale do siebie pasują. Łazienka urządzona w ten sposób będzie wizytówką domu. Płytkami imitującymi beton można wykończyć także kominek w salonie, a rdzawe płytki ceramiczne wykorzystać do upiększenia jednej ze ścian.

Płytki drewnopodobne – dla tych, którzy także w łazience chcą cieszyć się drewnianym wykończeniem

Drewno nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak płytki drewnopodobne, które stale znajdują się wśród najważniejszych trendów. Można wybrać lekko przyszarzałe odcienie dębu, albo rozległą paletę barw drewna egzotycznego. Zaletą tego rodzaju wykończenia jest brak konieczności impregnacji, a także cyklinowania, jak w przypadku parkietu. Dodatkowo płytki drewnopodobne mogą występować w nietypowych kształtach, dzięki czemu można na podłodze stworzyć efekt jodełki, charakterystyczny dla parkietu. Wiele możliwości wyboru płytek drewnopodobnych znajdziemy w ofercie sklepu klink.pl.

Marmurowe wykończenie – sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Marmur jest kwintesencją luksusu, jednak jego montaż w pomieszczeniach może być problematyczny. Dlatego można wybrać tańsze, a przy tym szybsze rozwiązanie w postaci płytek ceramicznych imitujących marmur. Doskonale podkreślą piękno eklektycznej aranżacji salonu, a także antyczny wystrój łazienki lub pokoju kąpielowego, gdzie w ten sposób można ozdobić choćby kwadratową wannę z obudową przeznaczoną do dowolnego rodzaju wykończenia. Warto podkreślić, że nie tylko biały marmur jest modny. Można wykorzystać różne odcienie szarości, a nawet róż. Bardzo popularne płytki imitujące kamień naturalny są doskonałym rozwiązaniem, kiedy szukamy czegoś oryginalnego za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Płytki heksagonalne – różne odsłony nietypowego rozwiązania

Trendy na 2019 rok wyraźnie wskazują, że płytki niekoniecznie muszą mieć prostokątny lub kwadratowy kształt, a tym który staje się coraz bardziej popularnym jest heksagon. Sześciokątne płytki podłogowe i ścienne mogą ozdobić także z powodzeniem inne przestrzenie. Heksagonalną mozaikę można stworzyć na blacie kuchennym albo blacie stołu. W łazience można zastosować modne połączenie matowej czerni i połyskującego złota, a do tego dobrać stylizowaną, mosiężną armaturę. Płytki heksagonalne pięknie prezentować się będą także jako dekoracja pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami mebli kuchennych. W przypadku jednolitej aranżacji warto wybrać kontrastującą barwę fugi, aby jednokolorowe płytki były widoczne.

Płytki tworzące ceramiczną tapetę

Ostatnia propozycja trendów w doborze płytek ceramicznych dotyczy wszystkich tych, którzy w kuchni lub łazience chcą czegoś więcej niż ładnych jednokolorowych płytek. Ceramiczna tapeta stworzona z płytek jest niczym puzzle. Można w ten sposób wyróżnić jedną ze ścian w dowolnym pomieszczeniu. W każdym przypadku pozostałe ściany mogą pozostać jednolite, aby nie uzyskać efektu przeładowania. Nie ma bowiem nic gorszego niż przerost formy nad treścią.

Kiedy zabieramy się za remont bądź wykończenie od zera nowego mieszkania musimy wykorzystać najlepsze materiały. Ważne, by pozwalały na uzyskanie jak największego indywidualizmu. Inspiracje można znaleźć w wielu showroomach. Niemniej jednak, jeśli masz już koncept, to zwykle pierwsza myśl, również co do doboru płytek ceramicznych jest najlepsza. Ważne, by obrany trend był jak najbardziej ponadczasowy, aby nie trzeba było szybko zmieniać wystroju.