Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Modne kolory ścian 2020
(2019-12-30)
Z każdym nowym rokiem promuje się nowe trendy wystroju wnętrz a co za tym idzie również nowe kolory, których designerzy będą używać najchętniej w modnych przestrzeniach. W poszukiwaniu inspiracji warto śledzić te zestawienia i nowinki, modne kolory ścian zagościły również wśród naszych pomysłów na domowe wnętrza w 2020 roku.

Czego możemy się spodziewać ? Modne kolory ścian 2020

W modzie są od zawsze jasne odcienie ścian, które niezmiennie stwarzają pozory dużych i przyjaznych przestrzeni. W nadchodzącym 2020 roku królować będzie nie tylko biel, ale także gamy szarości, błękitu i podobnych pastelowych barw. Modne kolory ścian 2020 będą charakteryzowały się oryginalnością, nieoczywistością wobec tego co można było oglądać w poprzednich latach. Wśród najbardziej ciekawych kolorów roku 2020 wymienia się neo mint – wydawałoby się, że to już znany odcień miętowy jednak nie tak do końca.

1. Neo mint – miętowy, neonowy

To połączenie dwóch znanych trendów. Z jednej strony wyraża atawistyczne przywiązanie natury, roślin, lecz jednocześnie to wyraźny ukłon w kierunku technologii, czegoś nieorganicznego. Ten miętowy kolor to akcent wyrażony w technologicznej nowoczesności. W metaforyczny sposób otwiera się na nowości, które przed nami, na to co nieznane.

2. Tranquil Dawn – designerski kolor ścian 2020 według AkzoNobel

Global Aesthetic Center AkzoNobel również postanowiło wyrazić nastroje związane z powolnym przechodzeniem w nową dekadę. Ten największy na świecie producent farb z całej swojej palety wyróżnił Tranquil Dawn jako modny kolor ścian 2020, co można przetłumaczyć jako Miętową Szarość. To piękne połączenie zgaszonych szarości z barwą niebieskozieloną przywołującą skojarzenia z niebem o świcie. To świt, nadejście nowej dekady.

Delikatny kolor jak ten będzie świetnie współgrał w jasnym wnętrzu z jasną podłogą. Wrażeniu kameralności pomoże zastosowanie podłogi o delikatnie zaznaczonych słojach drewna. Naturalnym zestawieniem dla tego koloru może być podłoga Dąb biały z kolekcji Natural Parquet.

3. Purist Blue – czysty błękit w chłodnym odcieniu

Bardzo modne, ale również użyteczne, od wielu sezonów są pastelowe odcienie barwy niebieskiej. Purist Blue to chłodna odmiana niebieskiej pasteli. Świerzy, nowoczesny i bardzo współczesny. Pomalowanie całych ścian to opcja dla odważnych, natomiast na pewno dobrym wyborem będzie również stosowanie go jako element dekoracji. Podłogi, jak w niemal każdym przypadku, będą doskonałym uzupełnieniem, polecamy tu wzory jasnoszare. Jako przykład proponujemy Dąb Drago z kolekcji Weninger Ambiance.

4. Cassis – brudny lecz romantyczny fiolet

Ultra Violet to kolor często wybierany w 2018 roku. W 2020 roku atrakcyjniejszy będzie Cassis – połączenie różu z purpurą. Zdecydowany i szykowny, odnajdzie się w wielu stylach, np. vintage, nawiązując do nastrojowych dworków, w stylu nowoczesnym jako odpowiedź na aktualne mody. To charakterystyczny kolor, który zastosowany na ścianach da mocny efekt. W zastosowaniach vintage harmonijnie połączy się z podłogą o naturalnej naturze, jak np. W26/L26 z kolekcji Ideal z pięknym usłojeniem. W nowoczesnym stylu warto łączyć Cassis z podłogą jasną, elegancką, dla przykładu: dekor z kolekcji Ideal (europejskie podłogi winylowe Weninger) - W21/L21 o wyglądzie marmuru.

5. Mellow Yellow – zachodzące słońce

To nic co można by nazwać musztardowym. Jest to kolor harmonijny i delikatny, w swym wyglądzie żółty, który jest jednym z najciekawszych modnych kolorów ścian 2020. Style z którymi można go łączyć to np. klasyczny i rustykalny. Szczególną uwagę przykuje wśród wielbicieli eklektyzmu i wolności, tych którzy szukają inspiracji wśród różnych stylów, nie bojąc się kontrastujących zestawień i oryginalnych połączeń.