Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jak najlepiej wykorzystać farbę chromową w sprayu?
(2021-05-20)

Farba chromowa w sprayu może mieć efekt metaliczny i lustrzany, mniej lub bardziej zaznaczony, by nadać nowoczesny wygląd przedmiotom i nie tylko: można ją nakładać na różne podłoża, np. na szkło, drewno, metal, itd. Efekt chromu, jeśli jest dobrze wykonany, jest bardzo realistyczny i przyjemny dla oka, gdy zostanie gustownie zaaplikowany na meblach i domowych dekoracjach.

To rozwiązanie pozwala naśladować efekt chromu i połysku, który podoba się wielu osobom i nadaje specjalny, spersonalizowany akcent, np. do ozdobienia mebli i przedmiotów domowych, ale także motocykli, samochodów, itd. W tym celu lepiej jest jednak poprosić o pomoc wyszkolony personel, by uzyskać gładką powierzchnię bez pęcherzyków powietrza i kropli.

Jednakże w przypadku użytku domowego farba chromowa w sprayu jest idealnym rozwiązaniem, np. by stworzyć bardzo oryginalną ścianę. Możesz także użyć chromowej farby w sprayu na małych i średnich przedmiotach, ponieważ potencjalne smugi i niedoskonałości można pokryć kolejną warstwą farby.

Komercyjna farba chromowa jest dostępna głównie do dwóch różnych zastosowań – może to być farba chromowa dla użytkowników prywatnych i farba do pistoletu natryskowego dla profesjonalistów (aby dowiedzieć się więcej o profesjonalnej farbie chromowej, przeczytaj informacje na stronie producenta farby: https://cromas.pl/farba-chromowa

Chcesz wiedzieć jak używać farby chromowej w sprayu, by uzyskać niepowtarzalne efekty? Jesteś ciekawy jak używać farby chromowej w sprayu i nie wiesz od czego zacząć? Chcemy udzielić ci kilku porad, które będą przydatne podczas używania tego typu farby w sprayu.

Jak nakładać chromową farbę w sprayu?

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić przed nałożeniem farby chromowej w sprayu, jest oczyszczenie i przygotowanie powierzchni. Przykładowo - jeśli jest to przedmiot, to w pierwszej kolejności musisz rozłożyć na podłodze ciemny, gruby materiał i zabezpieczyć otoczenie: aplikacja sprayem lub za pomocą pistoletu natryskowego będzie skutkować pryśnięciem farbą pod wysokim ciśnieniem, więc musisz być na to przygotowany, by uniknąć zabrudzenia pomieszczenia, w którym pracujesz. Zalecamy rozłożenie folii ochronnych, aby zapobiec plamom.

Dokładnie oczyść przedmiot: powierzchnia musi być gładka i jednolita. Aby nie zniszczyć efektu końcowego, musi ona być wolna od kurzu, brudu, itp.

Teraz, gdy przedmiot lub ściana są całkowicie czyste i wolne od innych materiałów czy też kurzu, możesz rozpocząć pracę. Potrząsaj puszką farby chromowej w sprayu przez co najmniej dwie minuty, aż usłyszysz poruszające się wewnątrz kuleczki. W ten sposób farba będzie jednolita, jednorodna i bez grudek – a tym samym idealna do malowania.

Możesz kontynuować: umieść puszkę w odległości 25-30 cm od przedmiotu, naciśnij spray i nałóż pojedynczą warstwę, przesuwając ramieniem od prawej do lewej strony. Celem jest nałożenie na powierzchnię pierwszej warstwy farby chromowej w sprayu, która będzie bardzo cienka: aplikuj cieńsze warstwy i nie stosuj zbyt dużej ilości farby przy jednej warstwie, by uniknąć nieestetycznego kapania.

Po nałożeniu pierwszej warstwy, możesz przejść do warstwy kolejnej. Najpierw jednak wstrząśnij farbą chromową w sprayu przez co najmniej 10 sekund, a następnie nałóż drugą warstwę, by uzyskać jednolity kolor.

Po nałożeniu drugiej warstwy farba chromowa w sprayu powinna być dostatecznie kryjąca. Sprawdź, czy druga warstwa jest jednolita i kompletna. Przedmiot należy pozostawić do wyschnięcia na całą noc.