Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Meble do domu - jakie warto wybrać i na co zwrócić uwagę?
(2021-05-22)

021-Wybór mebli do domu jest czasem dość wymagający, szczególnie w sytuacji gdy mamy niecodzienny rozkład pomieszczeń lub posiadają one specyficzne wymiary. Aby ułatwić sobie zadanie powinniśmy przede wszystkim dobrze wymierzyć miejsca, w których chcemy ustawić szafy i inne większe meble. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która może nam pomóc - konfigurator szaf również może okazać się dobrym pomysłem i znacząco ułatwić nam zadanie. Na co uważać przy wyborze wyposażenia do domu? Czym jest konfigurator i jak można go wykorzystać?

1. Wybór mebli do domu - o czym warto pamiętać?

2. Jak dobrać szafę przesuwną do pokoju?

3. Konfigurator szaf przesuwnych - co to jest?

4. Jak wykorzystać konfigurator szaf do aranżacji wnętrz w domu?

 

 

20210720124939_gcd05166f70f28bff3815387daf49a08b033c1237e672073eb172773f9ebbf4c0bf3791fb5c96317a98bd807a648f99b10c517ad30ad0e67eb7dfec20980eb248_1280.jpg

 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Wybór mebli do domu - o czym warto pamiętać?

Nieodłącznym elementem aranżacji pokojów w domu czy mieszkaniu jest dobór odpowiedniego wyposażenia. To dzięki niemu mamy dostatecznie dużo miejsca na odpoczynek, pracę i przechowywanie wszystkich naszych rzeczy. Jeżeli nie posiadamy osobnej garderoby, zawsze możemy zrobić jej skromniejszą wersję, decydując się na pojemne, wyposażone w półki i wieszaki szafy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na szafy przesuwne, ponieważ możemy połączyć je z lustrem na froncie i przy okazji wykorzystać trudną do zagospodarowania przestrzeń, jak na przykład wnęka czy wąski kąt w pokoju.

Jak dobrać szafę przesuwną do pokoju?

Wybierając szafę przesuwną powinniśmy zastanowić się, ile dokładnie chcemy ich rozmieścić w domu. Czasem lepszym wyjściem może być zastosowanie jednego większego modelu, a w innym przypadku - na przykład gdy mamy dzieci lub zbyt mało miejsca - bardziej opłacalne będzie posiadanie dwóch lub więcej egzemplarzy. Liczy się to, aby szafa była dobrze dopasowana do przestrzeni, dlatego przed jej zakupem dobrze jest zdjąć wymiary miejsca, w którym będziemy chcieli docelowo ją ustawić. W przypadku bardziej niecodziennego rozkładu mieszkania może się okazać, że jedyną opcją jest wykonanie mebla na zamówienie, jednak w większości przypadków nie będziemy musieli się do tego uciekać.

Konfigurator szaf przesuwnych - co to jest?

Aby nowa szafa była dobrze dopasowana do naszego mieszkania i potrzeb, warto skorzystać z narzędzia do jej samodzielnego stworzenia. Konfigurator szaf to bardzo przydatna rzecz, ponieważ za jego pomocą jesteśmy w stanie dowolnie zagospodarować zarówno przestrzeń wewnątrz szafy: wybrać ilość półek, przeszklenie frontu czy obecność poprzeczek na wieszaki, jak i dobrać same jej wymiary, sposób wykonania czy kolor. To szczególnie dobry pomysł, gdy dobieramy szafę do już posiadanego kompletu - możemy z jego pomocą tak dopasować szczegóły wykonania mebla, by pasował on do posiadanych przez nas innych sprzętów.

Jak wykorzystać konfigurator szaf do aranżacji wnętrz w domu?

Wybierając meble za pomocą konfiguratora możemy zdziałać naprawdę wiele, i to zarówno w sytuacji, gdy tylko dobieramy jeden element do już posiadanego wyposażenia, jak i wtedy gdy chcemy stworzyć wystrój pokoju od zera. Nowoczesne meble Helvetia są tak skonstruowane, aby bez problemu umożliwić nam dowolną konfigurację, co przekłada się na nasz późniejszy komfort z korzystania z wybranych mebli. Co więcej, możemy zastosować podobny schemat dla każdego pokoju w domu, począwszy od salonu czy pokoju dla dziecka, a skończywszy na garderobie i sypialni. Jest to więc narzędzie bardzo uniwersalne, które pozwoli nam na uzyskanie ciekawych efektów niezależnie od tego, jakie pomieszczenie będziemy chcieli zaaranżować.