Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Międzynarodowa Konferencja i Targi Budownictwa Zrównoważonego - PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala, Kraków 16-18.11.2011
(2011-11-18)
Międzynarodowa Konferencja i Targi Budownictwa Zrównoważonego - PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala, Kraków 16-18.11.2011

Muzeum Lotnictwa Polskiego
Al. Jana Pawła II 39
30-969 Kraków

plgb.jpg

W dniach 16-18 listopada 2011 roku w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się PLGBC Green BuildingSymposium, Expo & Gala, międzynarodowa konferencja i targi zielonego budownictwa. W tym roku będziemy gościć spotkanie WorldGBC Europe Regional Network Meeting oraz międzynarodową konferencję BuildGreenCEE.

PLGBC Green BuildingSymposium, Expo & Gala jest to pierwsze w Polsce wydarzenie, które od 3 lat z sukcesem integruje całą branżę budownictwa w Polsce, sektor prywatny wraz z samorządem, organizacjami pozarządowymi oraz światem naukowym!

W ciągu 3 dni PLGBC zapewni najwyższej jakości spotkania networkingowe, wykłady, prelekcje oraz szkolenia z szeroko pojętej tematyki budownictwa zrównoważonego - od zielonych zamówień publicznych, poprzez unijne przepisy związane z budownictwem ekologicznym i emisją CO2, do konkretnych rozwiązań projektowych, studiów przypadku z kraju i zagranicy po szczegółowe treningi z zakresu wielokryterialnej certyfikacji budynków.

16 listopada będzie poświęcony tematowi współpracy sektora prywatnego z rządem w celu budowania wspólnej polityki proekologicznej. Udział swój już potwierdził Paul King, Dyrektor Zarządzający UKGBC i Członek Zarządu WorldGBC oraz Steven Borncamp, Prezes RoGBC jak również przedstawiciele GBCs z 30 krajów

W dniu 17 listopada odbędą się wykłady 3 wiodących systemów na rynku Europejskim - udział potwierdziły światowe autorytety w tej dziedzinie: Scot Horst, Senior Vice President LEED w USGBC, Martin Townsend, Director BREEAM oraz Dr. Christine Lemaitre, CEO DGNB. Prelekcje te będą kontynuacją wykładów LEED, BREEAM i DGNB sprzed 2 lat, kiedy to w październiku 2009 PLGBC wprowadziło do Polski te systemy wielokryterialnej oceny budynków.

Spotkanie to odbędzie się pod patronatem World Green Building Council, zrzeszającej organizacje GBC w 86 krajach - PLGBC jest jedyną w Polsce organizacją będącą członkiem WorldGBC, i jedna z nielicznych w Europie na czwartym, najwyższym poziomie członkostwa.

PLGBC Green BuildingSymposium, Expo & Gala może poszczycić się uzyskaniem patronatów honorowych oraz znaczących patronów medialnych. Szczegóły znajdują się na naszej stronie. www.plgbc.org.pl

18 listopada goście konferencji będą mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniach z zastosowania systemów certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce - kursy będą prowadzone przez liderów polskiego rynku,z firmy WSP Enviro, Grontmij oraz VvS | Architects&Consultants, jednych z niewielu profesjonalistów na Polskim rynku posiadających kwalifikacje oraz praktyczne doświadczenia przy certyfikacji w tych systemach.

Podczas Gali 16 listopada zostaną rozdane doroczne nagrody dla zwycięzców konkursu „Zielony budynek oraz zielone wnętrze” PLGBC Green BuildingAwards.

Pierwsze w Polsce TARGI BUDOWNICTWA ZROWNOWAZONEGO będą trwały od 16-18 listopada.PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.


World GBC Europe Regional Network jest koalicją działających w obrębie Europy oddziałów Green Building Council, które współpracują ze sobą w celu zaszczepienia idei zrównoważonego/ekologicznego budownictwa na europejskim rynku budowlanym. Ich wspólne działania wspierają inicjatywy edukacyjne oraz wzrost liczby ekologicznych budynków w obrębie Europy.

 
Kontakt do biura PLGBC
Tel. +48 12 296-49-28
Tel. kom. +48 515-280-575


architekci_rgb1.png

Patronem Medialnym PLGBC Green BuildingSymposium, Expo & Gala