Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
arena DESIGN, Poznań 27-30.05-2010
(2010-05-26)
arena DESIGN, Poznań 27-30.05.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Sp. z o.o.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

arena design.jpg  top design.jpg

Druga edycja arena DESIGN, wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury, która odbędzie się w dniach 27-30 maja 2010 roku. Wydarzenie stanowić bedzie część integralną pierwszej edycji Targów Designu moodFORM. Ideą wydarzenia arena DESIGN jest platforma spotkań świata designu i międzynarodowego biznesu oraz promocja wzornictwa jako elementu integralnie związanego z biznesem. Projekt ma również, wspierać wspólne polskie oraz europejskie osiągnięcia w dziedzinie designu oraz ich promocję. Podzielenie przestrzeni wydarzenia arena DESIGN na pięć stref tematycznych umożliwi wybranie obszaru zainteresowań stosownego dla każdej osoby uczestniczącej w tym przedsięwzięciu:

TOP DESIGN na strefę tę składają się konkurs „TOP DESIGN award" oraz wystawa prezentująca nagrodzone w konkursie produkty.

Strefa FORUM to miejsce spotkań z wybitnymi osobowościami świata designu i architektury, wykłady i dyskusje panelowe.

W pierwszej edycji uczestnicy paneli poruszali bardzo istotne tematy rozmawiano o tym, w jaki sposób wspierać i promować design, dlaczego warto w niego inwestować, jak planować i realizować udaną współpracę projektanta z przedsiębiorcą, jak uczyć projektowania oraz jak wystartować w zawodzie. Cennych informacji słuchaczom dostarczyły również prelekcje projektantów od lat współpracujący z największymi światowymi markami.

KREATYWNI
to przestrzeń do prezentacji dorobku instytucji wspierających rozwój designu oraz profesjonalnych projektantów i architektów. Nowość w drugiej edycji w strefie KREATYWNI stanowić będzie „future generation" gdzie nowe spojrzenie na produkt i przestrzeń będzie mogło zaprezentować młode pokolenie projektantów i architektów.

EDUKACJA to miejsce prezentacji dorobku polskich uczelni wyższych o profilu artystycznym i technicznym. To również szansa dla Studentów na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.

W ramach strefy WIEDZA swą ofertę prezentują wydawnictwa branżowe oraz producenci i dystrybutorzy oprogramowania oraz materiałów specjalistycznych dla projektantów i architektów.

Premierowa edycja wydarzenia arenaDESIGN zebrała bardzo pozytywne opinie środowisk opiniotwórczych oraz wszystkich zainteresowancyh bezpośrednio designem. W ciągu czterech dni kompleksową ekspozycję obejrzało łącznie ponad 20 tysięcy zwiedzających!Wydarzenie arena DESIGN oraz Targi moodFORM to przedsięwzięcia wzajemnie się wspierające.

Wydarzenie arenaDESIGN to miejsce dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja najważniejszych osiągnięć europejskich projektantów i architektów, szkół wyższych. To także konkurs i wyróżnienie nagrodą „TOP DESIGN award" potwierdzający wybitną jakość wzorniczą produktu, która w modelowy sposób odzwierciedla nowrmy współczesnego wzornictwa przemysłowego.