Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Czwarta edycja PLGBC Green Building Symposium w Warszawie 09.10.2012
(2012-10-09)

Czwarta edycja PLGBC Green Building Symposium w Warszawie 09.10.2012

Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20  
00-001 Warszawa

dfdf

09-10 października w Warszawie spotkamy się podczas czwartej edycji PLGBC Green Building Symposium. Jest to JEDYNA OFICJALNA KONFERENCJA ZADEDYKOWANA ZIELONEMU BUDOWNICTWU, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – organizację akredytowaną przez World Green Building Council na pełnoprawnego jej członka

Tuż przed konferencją planujemy organizację nowego na naszym rynku, autoryzowanego przez US GBC szkolenia – LEED BD+C 301 – które omawia sposoby pracy w zespole nad projektami LEED.

Grupa znanych, międzynarodowych prelegentów już potwierdziła swój udział w sympozjum: Alfonso Ponce, MRICS, zastępca dyrektora Deloitte Real Estate Advisory (France), członek zarządu UNEP-SBCI oraz członek LEED Steering Committee; Darcy Nicolle, dyrektor Government Affairs Europe w United Technologies Corporation, Eric G. Flaxman,  Pierwszy Sekretarz i szef General Service Office w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie.

Głównym naszym prelegentem będzie ANDREW BOWERBANK – światowy autorytet budownictwa zrównoważonego.
Pan Bowerbank jest szanowanym autorytetem zrównoważonego budownictwa, inteligentnych sieci energetycznych, projektowania przemysłowego i  ekonomii niskoemisyjnej. Jest byłym Dyrektorem World Green Building Council (2007-10), także członkiem United Nations Environmental Programme. Jest znanym, często publikowanym autorem oraz zwycięzcą prestiżowych nagród za swoje niebanalne wystąpienia i prelekcje oraz wiodącą pozycję w branży przemysłowej.

Ostatnio Pan Bowerbank pracuje jako specjalny doradca czołowych firm m.in. Magna Closures, Enbridge Gas i DCL Equity Partners. Rozwija “zielone” rozwiązania technologiczne do zastosowania na rynku globalnym. Popiera handel zielonymi technologiami i możliwości inwestycyjne w Chinach i USA, został wybrany do Rady Federacji Zielonych Gmin w Kanadzie “Green Municipal Fund”.

“PLGBC jest dumne z możliwości goszczenia tak wspaniałych i rozpoznawalnych prelegentów, którzy zaprezentują w Polsce najnowsze, najświeższe osiągnięcia budownictwa zrównoważonego– mówi Agnes Vorbrodt, założycielka i wice prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, zarazem pierwsza akredytowana przez USGBC szkoleniowiec LEED w Europie środkowowschodniej. “Ponownie PLGBC zaprezentuje swoim członkom oraz gościom program o najwyższej jakości”. 

PLGBC planuje nie tylko prezentacje, ale także serie dyskusji panelowych – na tematy  takie jak: ” Zielone Materiały jako najlepsze rozwiązanie”, „Systemy wielokryterialnej oceny budynków jako narzędzie transformacji rynku”, „Wymiar biznesowy ekologicznego budownictwa mieszkaniowego”. Uczestnicy paneli to specjaliści wysokiego szczebla firm działających prężnie na naszym rynku np. Skanska, Van Heyden Group, Saint Gobain, BorgWarner Turbo Systems Poland, United Technologies Corporation, UBM Polska, Kurylowicz & Associates, Grontmij, KKPW.  

 10 października to dzień przeznaczony na praktyczne podejście do budownictwa zrównoważonego – goście będą mogli wybrać pomiędzy dwoma równoległymi sesjami warsztatów, case studies i prezentacji dotyczących: LEED-NC, LEED-CS, LEED-CI, BREEAM International i BREEAM in Use, finansów, marketingu, PR,  CSR, a także „zielonych technologii”. Przeprowadzimy także kolejne szkolenie LEED 101

Więcej informacji na  www.plgbc.org.pl i www.plgbcsympozjum.pl

plbg

PROGRAM

O PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

O LEED jest systemem certyfikacji uznany na arenie międzynarodowej, dla budynków lub społeczeństwa odnosi się przez wszystkie parametry, które mają największe znaczenie: oszczędność energii, racjonalne zużycia wody, zmniejszenia emisji CO2, poprawy jakości środowiska wewnątrz pomieszczeń, zarządzanie zasobami i ich wrażliwość na skutki

Opracowane przez U.S. Green Building Council (USGBC), LEED daje właścicielom budynków i użytkownikom, jasne i zwięzłe narzędzie do identyfikacji i implementacji praktycznego i miarodajnego projektowania zielonego budownictwa, konstrukcji, operacji i rozwiązań.
 
LEED jest wystarczająco elastyczne, aby się dostosować do wszystkich rodzajów budynków - handlowych oraz mieszkaniowych. To działa w całym cyklu życia budynku - projektowania i budowy, eksploatacji i konserwacji.


Kontakt dla dziennikarzy:

Agnes Vorbrodt

Założyciel, Dyrektor Wykonawcza i Wice prezydent ds kontaktów z zagranica i architektury

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego | Polish Green Building Council (PLGBC)

Direct PL +48.535.780417 | agnes@plgbc.org

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - Polish Green Building Council (PLGBC) to organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest promocja w Polsce budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. PLGBC jest jedyną organizacją w Polsce posiadającą akredytację stowarzyszenia World Green Building Council jako „Established Council” Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę internetową PLGBC www.plgbc.org. 

Dodatkowe informacje: Kontakt do biura PLGBC | Tel. +48.12.296.4928 | Tel. Kom. +48.515.280.575

 

architekci_rgb1.png

Patronem Medialnym